Derby powiatu poznańskiego dla Unii

Sobotnie widowisko pomiędzy Unią Swarzędz a Huraganem Pobiedziska było meczem do jednej bramki. Na szczęście do bramki gości. Unici wygrali 3:0.

Spotkanie od pierwszego gwizdka szło po myśli gospodarzy. Już w 8. minucie Bartosza Kordylewskiego uderzeniem głową pokonał Jakub Marzyński. W 31. minucie goście mieli najgroźniejszą okazję w pierwszej połowie. Marcin Jackowiak oddał ładny strzał z dystansu, ale Andrzej Budnik stał na straży i bez problemu wybronił próbę zawodnika Huraganu. Pięć minut później Tomasz Węcławek przerzucił linię obrony i podał tym samym do Mateusza Świergiela. „Ziomek” z kilku metrów strzelił tuż koło słupka bramki zespołu z Pobiedzisk.

Po zmianie stron swarzędzanie wciąż przeważali. W 59. minucie na 2:0, po dośrodkowaniu Świergiela, głową podwyższył Krzysztof Stępiński. Po siedmiu minutach prawie padł kolejny gol dla SKS-u. Daniel Brylewski dośrodkował w pole karne gości, a tam Kamil Boruń głową trafił w poprzeczkę. W 80. minucie rezultat batalii o IV-ligowe punkty ustalił Krzysztof Stępiński. „Stępina” skutecznym strzałem z półobrotu wykorzystał podanie z rzutu wolnego autorstwa Mikołaja Nowaka.

Unia Swarzędz – Huragan Pobiedziska 3:0 (1:0)

Bramki: Jakub Marzyński (8′), Krzysztof Stępiński (59′, 80′)

Unia: 22. Andrzej Budnik – 2. Daniel Brylewski, 3. Jakub Dohnal, 18. Jakub Marzyński, 14. Patryk Pawłowski – 17. Mikołaj Nowak (87′ 16. Maksymilian Myśliwiec), 19. Kamil Boruń (73′ 11. Dominik Nowacki), 8. Filip Soboń, 10. Mateusz Świergiel (82′ 23. Filip Baranowski) , 7. Tomasz Węcławek (65′ 5. Marcin Nowicki) – 9. Krzysztof Stępiński.

Huragan: 1. Bartosz Kordylewski – 5. Bartosz Ciarkowski, 3. Marcin Pająk, 10. Patryk Jóźwiak, 16. Mateusz Siemiński – 19. Mateusz Gawroński (79′ 13. Mateusz Francuszkiewicz), 18. Damian Siek (59′ 11. Oskar Włodarczyk), 17. Damian Gocałek, 8. Marcin Jackowiak, 6. Mikołaj Kidawa (58′ 9. Adam Napieralski).