Botaniczna Piątka 2017

1 kwietnia br. odbyła się w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu wiosenna edycja Botanicznej Piątki 2017, w której udział wzięli swarzędzcy seniorzy. To zawody przede wszystkim dla biegaczy, ale chodzą także kijkarze. Impreza ta ma na celu popularyzację biegania jako jednego z elementów zdrowego trybu życia oraz zapoznanie się z pięknym Ogrodem Botanicznym UAM w Poznaniu. Cykl Botanicznej Piątki 2017 obejmuje trzy imprezy: edycję wiosenną letnią i jesienną.

Biegacze mają do wyboru trasy: 5 i 10 km. Rajd nordic walking rozgrywany jest w charakterze rekreacyjno-sportowym, a jego uczestnicy pokonują 5 km. Tę krótszą trasę tworzą trzy pętle. Biegi i nordic walking odbywają się po ścieżkach o twardej nawierzchni wiodących po terenie Ogrodu Botanicznego. Każdy zawodnik otrzymuje na mecie pamiątkowy medal. Warunkiem nagrodzenia w cyklu jest ukończenie wszystkich trzech biegów. Gala podsumowująca całość odbędzie się w listopadzie w Nowym Pawilonie na terenie Ogrodu Botanicznego.

W wiosennej edycji startowało 259 biegaczy i 45 kijkarzy. Marsz był fajny, pogoda wspaniała, Ogród zachwycał kolorami wiosny. Kwitły pierwiosnki, zawilce, fiołki, forsycje i magnolie. Wydawało się, że pokonując kolejne pętle widać coraz więcej rozkwitających roślin. Zwiedzających jeszcze niewielu, wokół cisza przerywana tylko przez ptasie trele. Wspaniała atmosfera, a na koniec dobra kawa na tarasie kawiarni i dopingowanie, startujących w dwóch grupach,  biegaczy.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *