Czy w tym roku Święta będą białe? W Starym Browarze na pewno tak!

Już od kilku lat w Poznaniu można tylko pomarzyć o białych Świętach. Dlatego w tym roku w Starym Browarze zagościła biała, śnieżna zima. Tylko tutaj można na nowo odkryć radość białych świąt, pospacerować wśród pachnących choinek, tysięcy lśniących lampek, neonów i bożonarodzeniowych stoisk oprószonych białym puchem.

Duet projektantek z Dodoplanu po raz piąty stanął na deskach Starego Browaru i tym razem wyczarował białe Święta. „Przestrzeń Starego Browaru jest inspirująca, ale przede wszystkim bardzo wymagająca. Po przerwie wróciłyśmy do miejsca, które w dużej mierze pokierowało nami jako zespołem, wyznaczyło nam niezwykłą drogę projektową. Już piąty raz realizujemy ogromny projekt dekoracji zimowych dla Starego Browaru i jesteśmy tym niezmiernie podekscytowane.” mówi Iza Brola-Cieśluk, jedna z założycielek firmy Dodoplan.

Zimowe elfy rozpoczęły żmudne przygotowania już latem. Przepis na zimę jest całkiem nieskomplikowany: 64 tysiące metrów lodowych igiełek, 18 tysięcy puszystych śnieżek, jakieś 20 km magii i najważniejsze: 46 pracowitych dłoni!” dodaje z przymrużeniem oka Dorota Januszek, druga połowa Dodoplanu.

Zimowe dekoracje miesiąc przed Świętami uzupełnią żywe choinki we wnętrzach oraz ogromna choinka przed wejściem od ul. Ratajczaka, białe iluminacje i świąteczne neony na zewnątrz budynku.

Świąteczne stoiska i targi

W gorącym przedświątecznym okresie stałą ofertę Starego Browaru tradycyjnie uzupełniają dodatkowe stoiska. W Pasażu pojawiło się pierwsze świąteczne stoisko z ozdobami świątecznymi i dekoracjami do domu, kolejne wypełnią Atrium 3 grudnia i  będą to m.in. Dekodom z rustykalnymi ozdobami z drewna i szkła, Life&More z unikatowymi bombkami i Drobiny Czasu z  ręcznie robionymi zegarkami. Tego samego dnia na Dziedzińcu pojawi się stoisko Rudolfik ze świątecznymi wieńcami.

Od 1 grudnia w Pasażu będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej stoisk przygotowanych na tę okazję, jak bałwanki, bombki, choinki i podobizna gwiazdora z czekolady E. Wedel, świąteczne i zimowe herbaty Five oclock, włoskie przysmaki Delikatesów Peretti czy tradycyjne polskie wędliny, barszcz czerwony i inne Staropolskie Przysmaki, których nie może zabraknąć na świątecznym stole.

W ramach akcji poTARGuj się w Starym Browarze w okresie przedświątecznym pojawi się kilka okazji do kupienia wyjątkowego prezentu na jednym z kilkudziesięciu stoisk: 24 i 25 listopada na targach Design and Craft Market, 6-8 grudnia Targi Mamaville, a w dniach 15-16 grudnia na uwielbianym przez Poznaniaków Wolnym Targu.

Pakowanie prezentów i wizyta Gwiazdora

Tradycyjnie już od 1 grudnia wszystkie prezenty zakupione w Starym Browarze elfy zapakują bezpłatnie w unikalny papier w specjalnej strefie w Pasażu, a w weekendy 15-16 i 21-23 grudnia Stary Browar odwiedzi Gwiazdor. Ulubieniec dzieci i dorosłych jak zwykle wręczy upominki naszym najgrzeczniejszym klientom.

W wyborze świątecznych prezentów pomogą Agata i Katarzyna Jankowiak z bloga Pica Pica, które sprawdzą ofertę butików Starego Browaru i przygotują pomysły na prezent od każdego i dla każdego.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *