Czy można zaciągnąć pożyczkę ratalną nie mając konta w banku? Znamy odpowiedź

Czy można zaciągnąć pożyczkę ratalną nie mając konta w banku? Znamy odpowiedź. Pieniądze mają to do siebie, że czasem może nam ich zabraknąć. Nasze potrzeby wynikające z życiowych perypetii, nie zawsze da się pokryć z pensji. Czasem trzeba więc sięgnąć po oszczędności. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednimi środkami. Najlepiej byłoby więc pożyczyć gotówkę od najbliższej rodziny albo przyjaciół. Z tym też jednak bywa różnie. Jeśli więc nie posiadamy takich możliwości, pozostaje nam się rozejrzeć za pożyczkami z banku albo z instytucji pożyczkowych. To może być dobre rozwiązanie, dzięki któremu zrealizujemy nasze marzenia. Pożyczki tego typu mogą nas także uratować w przypadku niespodziewanych komplikacji o charakterze finansowym.

Pożyczka na raty – pomoc w trudnej sytuacji

Jeśli więc znajdziemy się w potrzebie, można wybrać pożyczki na raty od instytucji pożyczkowych. Pożyczki na raty od solidnych pożyczkodawców na pewno pomogą stanąć nam na nogi. Najłatwiej będzie znaleźć nam takie oferty w Internecie. Płaca minimalna w 2021 roku wyniesie 2800 PLN brutto, a więc to oznacza, że będziemy mogli pożyczyć więcej.

Uzyskanie pożyczki nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać obywatelstwo polskie,
  • internetowe konto bankowe oraz
  • polski nr telefonu.

Wymagana jest także zdolność do czynności prawnych. Firmy pozabankowe takie jak, np.: Provident, czy Smartney chętnie udzielają pomocy finansowej. Oczywiście po dokładnym sprawdzeniu naszych potencjalnych możliwości. Wymagania wobec klientów oraz klientek są zróżnicowane – każdorazowo trzeba się z nimi zapoznać. Im lepiej się przygotujemy, tym szybciej otrzymamy pożyczkę. Chwilówki ratalne można uzyskać nawet w kwadrans – dobrze o tym pamiętać. Zwłaszcza, gdy nagle zabraknie nam pieniędzy na koncie.

banknoty 50 i 100 złotowe z pożyczki wypłaconej na poczcie

Porównanie ofert – lepiej wiedzieć więcej – to nic nie kosztuje

Przed zdecydowaniem się na pożyczkę warto dokładnie się przyjrzeć różnym opcjom. Istnieją strony w sieci, które niejako “zrobią” to za nas, np. darmopozyczka.pl. Witryny takie porównują opcje, a my możemy od ręki zobaczyć, co nam się opłaca. Firmy pożyczkowe często proponują promocje. Dotyczą one tych z nas, którzy zaciągają zobowiązanie po raz pierwszy. Możemy dzięki temu zyskać trochę pieniędzy.

Czasem są to opcje pożyczek “zero procent”. Warto z nich skorzystać. Istotne jest to, by dokładnie czytać umowy, które podpisujemy. Spłata zobowiązań na czas jest tutaj kluczowym warunkiem. Jeśli będziemy go przestrzegać, nic złego się nie stanie. Wszelkie spóźnienia mogą się okazać bardzo kosztowne. Lepiej ich unikać, bo po promocyjnych warunkach nie zostanie ani śladu. Czasem trzeba będzie zapłacić jeszcze więcej, niż nam się wydawało. Pożyczka wzięta rozsądnie, z przeznaczeniem na odpowiedni cel, na pewno nam pomoże. Pożyczanie ponad swoje możliwości nie powinno mieć miejsca.

Brak konta w banku i pożyczka z wypłatą na poczcie

Część z nas może nie mieć konta w banku – z różnych powodów. Co wtedy? Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki pozabankowej w takich okolicznościach? Tak – istnieje taka możliwość! O szczegółach tego typu operacji przeczytamy tu: www.darmopozyczka.pl/czek-giro-sposob-na-pozyczke-bez-konta-w-banku. W rachubę wchodzi wówczas czek GIRO i wypłata pożyczki na poczcie.

Czek GIRO – czym jest?

Jest to specjalny czek, który otrzymamy przy podpisywaniu umowy pożyczkowej. Udajemy się z nim na pocztę albo do Banku Pocztowego. Okazujemy czek oraz dowód osobisty i na tej podstawie otrzymujemy gotówkę. Niektóre z instytucji pozabankowych mają taką możliwość w swojej ofercie.

Można w ten sposób podjąć wypłatę pożyczki ratalnej na poczcie, np. w Wonga lub Supergrosz. Dzięki temu możemy mieć pieniądze praktycznie od ręki. Oczywiście w godzinach działalności tych placówek. Brak konta internetowego nie musi więc nas wykluczać. Wiedza o tym nie jest powszechna. Warto więc czytać oraz szukać nowych informacji. Tym samym będzie nam łatwiej żyć, a być może powiemy o tym innym. Oni też skorzystają z pomocy i będą nam za to wdzięczni.

Nowe oferty, ciekawe propozycje finansowania – korzystajmy z nich rozsądnie

Najniższa krajowa w Polsce cały czas systematycznie rośnie. To pomaga tym z nas, którzy mają słabiej płatne prace. Koszty utrzymania w naszym kraju nie należą do najniższych. Najniższa krajowa pensja w nowym roku wynosi 2061,67 zł netto. Instytucje pozabankowe dobrze o tym wiedzą. Przygotowują coraz to nowsze oferty, z których warto korzystać. Tym samym możemy sobie pozwolić na spełnianie naszych małych marzeń.

Pożyczki pomogą nam także, gdy nagle np. zepsuje nam się pralka, a chwilowo nie dysponujemy oszczędnościami na jej zakup. Umożliwią nam kupno samochodu, bez którego trudno nam by było dotrzeć do pracy. Pożyczek jest naprawdę wiele. Oznacza to, że każdy znajdzie taką, jaka spełni jego oczekiwania. Spłata kredytu w ratach nie powinna być niczym trudnym. Trzeba oczywiście dokładnie wyliczyć sobie jaka rata będzie dla nas odpowiednią. W tym także pomogą nam kalkulatory dostępne na stronach z pożyczkami. Im więcej opcji przejrzymy, tym lepsze warunki znajdziemy. W przypadku pieniędzy nie ma co się spieszyć. Pochopne decyzje mogą być bardzo kosztowne. Wybierajmy zawsze sprawdzonych pożyczkodawców, pytajmy uczciwych znajomych, szukajmy dobrych rozwiązań – to się opłaca.

Czy można zaciągnąć pożyczkę
Czy można zaciągnąć pożyczkę ratalną nie mając konta w banku? Znamy odpowiedź

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Tekst: „Czy można zaciągnąć pożyczkę ratalną nie mając konta w banku? Znamy odpowiedź” jest materiałem partnerskim.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *