Czas pokazać, że „Polak Wie”

polakwieWłaśnie rozpoczęła się pierwsza edycja ogólnopolskiego quizu on-line „Polak Wie”, który wyłoni najmądrzejszych Polaków. Zabawie patronuje m.in. Stowarzyszenie Mensa Polska.

Podczas trwającej do stycznia akcji setki tysięcy Polaków może sprawdzić swoją wiedzę w czterech kategoriach – świat, ludzie, historia oraz kultura. To największa tego typu inicjatywa od czasu takich programów, jak Milionerzy i Jeden z dziesięciu, która zaangażuje ludzi jak kraj długi i szeroki. Wystarczy dołączyć za darmo do gry się na stronie www.polakwie.pl.

            Polska jest pierwszym państwem w Europie, które przystępuje do ogólnokrajowej kampanii. To obecnie największy w Polsce test oraz zabawa edukacyjna on-line. Szeroki zasięg zabawy zapewnia m.in. akcja informacyjno-promocyjna we wszystkich 217 salonach Empik na terenie całego kraju oraz w serwisie Empik.com, a także wsparcie ponad 20 partnerów.

W każdym tygodniu czterej uczestnicy, którzy wykażą się największą wiedzą, otrzymają nagrody. Jako że punktacja quizu zeruje się w poniedziałki – co tydzień wszyscy mają równe szanse na wygraną. W jednym tygodniu uczestnik, jeśli tylko chce, może podjąć się wyzwania aż 25 razy. Quiz to 10 pytań na różnym, ale przystępnym, poziomie trudności. Tym samym na gracza przez 7 dni czeka do 250 pytań z losowych kategorii. Nawet najbardziej ambitne osoby będą zadowolone – przygotowano 1000 pytań.

            Forma akcji zachowuje jednak charakter niezobowiązujący – osoby, którym nie zależy na rywalizacji z innymi uczestnikami, mogą brać udział skryci pod nickiem i awatarem uniemożliwiającymi ich rozpoznanie. Organizatorzy uspokajają, że amatorzy konkurencji będą mieć możliwość zapraszania znajomych, by zmierzyli stan ich wiedzy, dołączając do grywalizacji.

            Quiz „Polak Wie” został zainspirowany rosnącą popularnością fińskiej gry planszowej iKNOW, która wymaga od graczy nie tylko dużej wiedzy, ale i sprytu. Z racji nordyckiego pochodzenia gry, pierwsza edycja zabawy organizowanej przez Tactic Games została objęta patronatem honorowym Ambasady Finlandii.

Quiz „Polak Wie” trwa do 22 stycznia.

www.polakwie.pl

polakwie_8