COVID-19: 13 zarażenie, 3 aktywne przypadki w gminie Swarzędz

COVID-19: w gminie Swarzędz odnotowano 13 zarażenie koronawirusem, aktualnie są 3 aktywne przypadki zachorowań, 1 osoba jest hospitalizowana.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przedstawiła dane dotyczące aktualnej sytuacji w powiecie poznańskim i Poznaniu w związku z pandemią koronawirusa. Według informacji na 3 sierpnia 2020 r. mamy w gminie Swarzędz 13 zarażenie COVID-19, z czego 3 przypadki są tzw. aktywne – czyli aktualnie chore. Z tych 13 zarażeń 10 osób wyzdrowiało. Osoba chora przebywa w izolacji domowej. Spośród dwóch pozostałych aktywnych przypadków, jedna osoba jest w szpitalu, druga znajduje się w izolatorium na terenie Poznania.

Naturalnie są to potwierdzone przypadki zarażeń, nie znamy bowiem liczby osób chorujących bezobjawowo, ani tych, którzy przeszli zarażenie. Sytuacja też specjalnie nie zaskakuje, gdyż w całym kraju odnotowuje się zwiększoną liczbę zarażeń.

W powiecie poznańskim liczba aktywnych przypadków wynosi 28. 4 osoby znajdują się w szpitalu, a 24 w izolacji. Do tej pory choruje bądź chorowało 130 mieszkańców gmin wokół Poznania. 100 osób wyzdrowiało, 2 osoby zmarły.

W Poznaniu aktywnych przypadków jest nieco mniej niż w powiecie. Ich liczba to 24, a chorzy znajdują się w izolacji (domowej lub w izolatorium). Wszystkich przypadków w Poznaniu jest jednak więcej niż wokół miasta – jest ich 213. 182 osoby wyzdrowiały. 7 mieszkańców Poznania zmarło w konsekwencji zarażenia koronawirusem.

Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

COVID-19 zarażenie Swarzędz przypadki

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *