Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości dla SP nr 3 w Swarzędzu

Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu otrzymała wyróżnienie Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości. Wyróżnienia otrzymała również gmina Swarzędz. 

13 kwietnia 2023 roku w Sali Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyła się Gala Finałowa 12. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. W tegorocznej edycji Gmina Swarzędz uzyskała trzy wyróżnienia: Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji 2023, Certyfikat Lider wśród Liderów, oraz Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości dla Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu.

Ideą Programu Samorządowy Lider Edukacji jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi. W Programie Samorządowy Lider Edukacji oceny działań samorządów dokonuje komisja ekspertów złożona z naukowców pracujących w wybranych polskich uczelniach.

Certyfikat, który otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu. Źródło: Facebook SP nr 3.

Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji przyznawany jest gminom, które  wyróżniają się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę, w sposób ponadnormatywny dbają o rozwój szkolnictwa na swoim terenie oraz są organami prowadzącymi szkoły o szczególnych, znaczących osiągnięciach dydaktycznych, organizatorskich, kulturalnych i sportowych, realizujących innowacje pedagogiczne.

Certyfikat Lider wśród Liderów potwierdza, że realizowany przez samorząd innowacyjny i progresywny model polityki oświatowej ma charakter strategiczny, cechuje się wieloletnią trwałością i jest traktowany przez władze gminy w sposób priorytetowy.

Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości przyznawany jest placówkom, które wyróżniają się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znacznymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży.

Podczas uroczystej gali „Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości dla Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu” miała zaszczyt odebrać dyrektor szkoły, pani Dorota Świerczyńska.

Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, pani Dorota Świerczyńska. Źródło: Facebook SP nr 3.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *