Bożena Szydłowska kandydatką Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Swarzędza

Kilka godzin temu nieoficjalnie podaliśmy, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Swarzędza będzie posłanka PO Bożena Szydłowska.

Informacja została oficjalnie potwierdzona w czasie konferencji prasowej, która odbyła się 21 maja o godz. 17.30 w swarzędzkim „Eurohotelu”. W konferencji udział wzięli obok Bożeny Szydłowskiej przewodniczący PO w Wielkopolsce Rafał Grupiński, przewodnicząca Nowoczesnej w Wielkopolsce Katarzyna Kierzek-Koperska, marszałek województwa Marek Woźniak, starosta poznański Jan Grabkowski.

Przewodniczący Zarządu Regionu PO Rafał Grupiński podkreślał, że postawiono w wyborach na B. Szydłowską by lepiej zarządzać Swarzędzem. Bożena Szydłowska powiedziała: „Swarzędz to moje miasto. Chcę aby Swarzędz był nowoczesny,  europejski i dobrze zarządzany. Niektórzy przez 4 lata nie byli w stanie zrobić tyle ile ja przez rok. Autobus 55 (…), przedszkola niepubliczne – niemożliwe stało się możliwe”. Dalej mówiła „Konieczna jest współpraca z różnymi urzędami by pozyskiwać środki z Unii Europejskiej”.  Katarzyna Kierzek-Koperska podkreślała, że „w polityce musimy stawiać na kobiety”, a Waldy Dzikowski mówił „Po roku burmistrzowania robiłem wszystko by zabrać Bożenę do Sejmu, jest znakomitą parlamentarzystką, teraz chcę się Swarzędzowi odwdzięczyć” . Jan Grabkowski „Swarzędz zasłużył na burmistrza z dużym doświadczeniem, a powiat na również na burmistrza z tak dużym doświadczeniem, w końcu największej gminy w powiecie, który przecież też jest największym powiatem w Polsce”. 


Zatem już oficjalnie do wyścigu o fotel burmistrza jest już trzech kandydatów:

Marian Szkudlarek – burmistrz Swarzędza, Witold Garstka – kandydat Prawo i Sprawiedliwość i od dzisiaj Bożena Szydłowska – Koalicja Obywatelska. Czy to już wszyscy kandydaci, czy może pojawi się jeszcze jeden chętny do walki o najważniejszy urząd w gminie, dowiemy się zapewne niebawem.

 One thought on “Bożena Szydłowska kandydatką Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Swarzędza

  • 24 maja 2018 at 19:57
    Permalink

    Szanowni Państwo.
    Pani Szydłowska może tylko rok była Burmistrzem, ale dla mnie zasłynęła tym, że w Bogucinie powstała wspaniała nawierzchnia na ulicy Jodłowej. Dlaczego ta ulica? Może dlatego, że to właśnie przy tej ulicy mieszka Pani Szydłowska. Dajmy spokojnie pracować obecnemu Burmistrzowi, bo przynajmniej on cały czas dotrzymuje słowa i krok po kroku realizuje swój program wyborczy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *