Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej: możliwe zapisy na nowy termin

Mieszkańcy gminy Swarzędz ponownie mogą się zarejestrować na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym ZDROWA AORTA. Jest dostępny termin na wrzesień.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej. Wczesna diagnoza może uratować życie. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Co więcej, nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Najbliższe badanie odbędzie się w dniu 27.09.2022 r. w Poznaniu w Centrum Medycznym Arterieart, ul. Rakoniewicka 23A, ale nie jest to jedyny termin, gdyż na chwilę obecną takie badania będą przeprowadzane każdego miesiąca.

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała. Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

Zapisy na badanie:

  • telefonicznie: 503 075 095,
  • e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Bezpłatne badanie USG aorty
Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej: możliwe zapisy na nowy termin

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *