Bardzo udana inauguracja sezonu! Hattrick Pińczuka

W pierwszej kolejce IV ligi Unia Swarzędz pokonała u siebie Kotwicę Kórnik 6:2. Połowę bramek dla zespołu gospodarzy zdobył Gerard Pińczuk.

Zanim arbiter rozpoczął IV-ligowe widowisko miała miejsce minuta ciszy. Była ona poświęcona Arturowi Olejniczakowi – lokalnemu społecznikowi, jednemu z założycieli Meblorza Swarzędz.

Od początku spotkania Unici chcieli narzucić rywalom swój styl gry. Niestety kórniczanie nie dali się okiełznać i zarówno w ataku pozycyjnym, jak i kontratakach stwarzali sporo groźnych sytuacji. Upartość w dążeniu do strzelenia gola w wykonaniu przyjezdnych dała efekt w 28. minucie. Wówczas golkiper Unii – Andrzej Budnik, chcąc uchronić zespół przed stratą bramki wybiegł na koniec pola karnego i wybił piłkę, do której zmierzał jeden z piłkarzy Kotwicy. Jak się chwilę później okazało przeniesienie futbolówki poza pola karne było brzemienne w skutkach. Do futbolówki dopadł Patryk Bordych i umieścił ją w pustej bramce.  Dziesięć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Podopieczni Pawła Boryczki przez całą pierwszą połowę również mieli swoje okazje, ale w większości przypadków kończyły się one wywalczeniem rzutów rożnych, z których nic nie wynikało.

Po zmianie stron na boisko wyszła zupełnie inna Unia. Zamiast ospałej gry mogliśmy zobaczyć energię i chęć zrewanżowania się za słabą pierwszą połowę. Sportowa złość zaczęła zbierać żniwo w 57. minucie. Wtedy Mateusz Świergiel z boku boiska dośrodkował po ziemi w pole karne Kotwicy, a tam Krystian Pawlak wślizgiem trafił do siatki. Bardzo ważnym momentem w tym spotkaniu była 62. minuta, kiedy to Piotr Kalak otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na jednym z Unitów i zawodnicy Piotra Sołtysiaka musieli grać w osłabieniu. W 69. minucie Gerard Pińczuk wyrównał stan meczu na 2:2. Po upływie niespełna dwóch minut ponownie “Gery” wpisał się na listę strzelców. Po kolejnym ataku było już 4:2. Autorem trafienia został Mateusz Molewski.

Zawodnicy “Dumy Swarzędza” nadal byli nienasyceni. W 78. minucie rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Neumann, a minutę przed ostatnim gwizdkiem hattricka skompletował Gerard Pińczuk.

Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik 6:2 (0:2)

Bramki: Krystian Pawlak (57′), Gerard Pińczuk (69′, 71′, 89′), Mateusz Molewski (72′), Tomasz Neumann (78′ – z rzutu karnego) – Patryk Bordych (28′, 39′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Damian Buczma, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Paweł Koralewski – Marcin Łażewski (83′ Aleksander Pawlak), Igor Jurga (61′ Wojciech Antczak), Mateusz Molewski, Mateusz Świergiel (70′ Jan Paczyński) – Gerard Pińczuk, Krystian Pawlak (61′ Marcin Nowicki).

Czerwona kartka: Piotr Kalak (62′ – Kotwica Kórnik).