Akademia na 6+

6111 zawodników, blisko 70 lokalizacji, 349 drużyn, 298 trenerów i 6 lat na piłkarskiej scenie – tak, w liczbach, wygląda jedna z najprężniej rozwijających się szkółek piłkarskich w Polsce. Urodziny, to nie tylko dobra okazja na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć klubu, ale i czas, aby odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie: jak to się zaczęło?

10.10.2010 r. – właśnie tego dnia, dokładnie 6 lat temu, na murawie pojawili się pierwsi zawodnicy Akademii. Rozpoczynając swoją piłkarską przygodę w barwach klubu Piotra Reissa, stali się pierwszymi członkami wielkiej futbolowej rodziny. Rodziny, która po 6 latach liczy już ponad 6000 zawodników.

Cofając się do początków Akademii, nie sposób nie zauważyć, że idea założenia klubu przyświecała jej patronowi już od dłuższego czasu. Żegnając się z boiskiem, chciał nie tylko znaleźć nowy sposób na siebie, ale i na szerzenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Rozkochując w swojej pasji tysiące młodych adeptów futbolu, dziś z uśmiechem na twarzy mówi o swojej Akademii.

Z perspektywy 6 lat, śmiało mogę powiedzieć, że stworzyliśmy klub, który obecnie cieszy się nie tylko popularnością wśród młodych piłkarzy, ale i uznaniem ze strony ich rodziców. Jestem dumny patronując szkoleniu młodych adeptów sportu. Coraz to dynamiczniej rozwijający się klub, nie zwalnia ani na chwilę. Każdego dnia w szeregi szkółki wstępują kolejne piłkarskie diamenty do oszlifowania. Mam nadzieję, że z każdym dniem ich determinacja i pasja będzie przybierała coraz to pokaźniejsze rozmiary, a już w niedalekiej przyszłości będę mógł oglądać ich występy na najpiękniejszych stadionach w Europie. – mówi król strzelców Ekstraklasy 2006/2007 – Piotr Reiss.

Wszystkim Zawodnikom, Rodzicom i Trenerom dziękujemy za wspólne zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej pracy, Akademia nadal będzie wyznaczać trendy na płaszczyźnie szkoleniowej, a realizowane przez nią założenia, przyczynią się do spełnienia marzeń tysięcy podopiecznych klubu.