27 września – „Noc Kościołów”

27 września (piątek) w ramach kolejnej edycji „Nocy Kościołów” i z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 2019 zapraszamy Państwa na dwa wyjątkowe koncerty, które odbędą się w Uzarzewie i w Owińskach.

Muzyczny wieczór rozpocznie  Mate.O. Akustyczny, który wystąpi dla Państwa o godz. 17.00 w drewnianym kościele p.w. św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Mate.O, w duecie z gitarzystą Adamem Szewczykiem stworzy przestrzeń muzyczną wypełnioną brzmieniem akustycznych gitar i charakterystycznym, ekspresyjnym śpiewem.

Po koncercie pełnym rytmów popu, jazzu i rythm&bluesa w Uzarzewie, przeniesiemy się do Owińsk, gdzie o godz. 19:00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela odbędzie się recital Magdy Umer. Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, perfekcyjnie łącząca muzykę ze słowem przedstawi utwory z płyty ,,Noce i sny”, ,,Wciąż się na coś czeka”, oraz znane szerszej publiczności piosenki – wizytówki artystki. Magdzie Umer będzie towarzyszył pianista Wojciech Borkowski.

Warto już teraz zarezerwować w swych kalendarzach termin 27 września, gdyż taką muzyczną i poetycką propozycję trudno byłoby przegapić.

Dla uczestników koncertu podstawiony zostanie bezpłatny autokar. Wyjazd autokaru: g. 16:15 – parking przy ul. św. Marcin naprzeciwko kościoła pw. św. Marcina.Powrót autokaru do Swarzędza nastąpi po zakończeniu drugiego z koncertów.

Organizatorami wydarzenia są: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, gminy Czerwonak i Swarzędz oraz Gminny Ośrodek Kultury ,,Sokół”.

Harmonogram, bliższe informacje dotyczące artystów i inne szczegóły związane z koncertami znajdują się na stronie: www.turystyka.puszcza-zielonka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *