15 lipca 2018 r. – powrót pociągów na tory między Wrześnią a Koninem

15 lipca 2018 r. – powrót pociągów na tory między Wrześnią a Koninem oraz dalsze prace modernizacyjne
Z dniem 15 lipca 2018 roku rozpoczyna się kolejny etap projektu przygotowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pn.: „Modernizacja linii kolejowej E-20 na odcinku Warszawa – Poznań – pozostałe roboty – odcinek Sochaczew – Swarzędz”. Po roku funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej pociągi wracają na tory pomiędzy Wrześnią a Koninem, a wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek linii: Konin – Kutno. Przerwa w ruchu pociągów pomiędzy Koninem a Kutnem potrwa od 15 lipca 2018 r. do czerwca 2019 r.





W celu zminimalizowania niedogodności komunikacyjnych dla podróżujących, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Koleje Wielkopolskie podejmą się organizacji transportu zastępczego. Usługa autobusowego przewozu osób na trasie Konin – Kutno w ramach zast6ępczej komunikacji autobusowej będzie realizowana w dni robocze i wolne od pracy. Autobusy zastępcze będą posiadały oznaczenia na tablicach elektronicznych oraz dodatkowe boczne tablice relacyjne ze wskazaniem kierunku jazdy.
· Autobusy rozpoczynające kursy w Koninie będą odjeżdżały z placu przy stacji kolejowej Konin;
· Autobusy rozpoczynające kursy w Kutnie będą odjeżdżały również z placu przy stacji kolejowej Kutno.

Najważniejsze informacje dotyczące przewozu podróżnych
na odcinku Konin-Kutno

1. Pracownik obsługi w autobusie komunikacji zastępczej dokonujący sprzedaży biletu przyjmuje należności wyłącznie w formie gotówkowej (PLN).
2. Bilety na przejazd/przewóz należy nabywać od i do stacji kolejowej (na dotychczasowych zasadach).
3. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości przewozu rowerów.
4. Pasażerowie zobowiązani są wejść do pojazdu przednimi drzwiami oznaczonymi napisem „WEJŚCIE”, wysiadać natomiast mogą wszystkimi drzwiami w pojeździe za wyjątkiem pierwszych znajdujących się od strony kierowcy autobusu. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych, wsiadających do pojazdu z wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim oraz innych uzasadnionych przypadków.
5. W przypadku posiadania dużego bagażu ręcznego, Podróżny powinien zgłosić się do kierowcy na przystanku początkowym z takim wyprzedzeniem, uwzględniającym czas na dokonanie niezbędnych czynności, np. wniesienie i zabezpieczenie bagażu, aby umożliwić planowe (zgodne z rozkładem jazdy) uruchomienie pojazdu.
6. Podróżny może nabyć bilet na przejazd/przewóz przed rozpoczęciem przejazdu w jednym z dostępnych kanałów sprzedaży biletów: w kasach biletowych Przewoźnika oraz w wybranych kasach innych przewoźników, w Stacjonarnych Automatach Biletowych, przez Internet za pośrednictwem systemu IKW, przez telefon komórkowy za pośrednictwem systemu SkyCash.



Przystanki komunikacji zastępczej

Konin – stacja kolejowa
Kramsk I – Przystanek autobusowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 266 (w miejscowości Kramsk przy Szkole Podstawowej przy ul. Słonecznej
Kramsk II – Przystanek autobusowy w miejscowości Wysokie przy skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą lokalną łączącą miejscowości Wysokie z Milinem
Budki Nowe – Przy przystanku autobusowym Budki Nowe
Koło – stacja kolejowa
Barłogi – Przystanek autobusowy w ciągu drogi krajowej nr 92 przy skrzyżowaniu z drogą lokalną w kierunku miejscowości Zabłocie
Kłodawa I – Przystanek autobusowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 263 (w miejscowości Kłodawa przy Dąbskiej 30)
Kłodawa II – Stacja kolejowa
Turzynów – Przystanek autobusowy w ciągu drogi krajowej nr 92 w miejscowości Chodów.
Krzewie – Przystanek autobusowy w miejscowości Krośniewice przy skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej z ul. Przemysłową
Nowe Kutnowskie – Przystanek autobusowy w ciągu drogi krajowej nr 92 przy skrzyzowaniu z drogą lokalną w kierunku miejscowości Nowe oraz Szubina.
Kutno – stacja kolejowa

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *