12.06.2019 – Ostrzeżenie IMiGW dla Wielkopolski

IMiGW informuje:

Przebieg: Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w środę od 29°C do 35°C,  Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C. Uwagi: Możliwe przedłużenie terminu ważności ostrzeżenia.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Redakcja: Od dr Macieja Rataja z Poznania orzynaliśmy tekst interpelacji skierowanej do prezydenta Poznania w sprawie zabezpieczenia placów zabaw dla najmłodszych w czasie ekstremalnych temperatur. Według nas najmłodsi, a także starsi w czasie upału na powinni  przebywać na zewnątrz budynków. Do listu dołączono zdjęcia pokazujące jak sobie radzą z upałem Hiszpanie, gdzie wysokie temperatury są rzeczą normalną.

 

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *