Zwycięstwo Liderek na turnieju w Zgorzelcu: udany sprawdzian

Zwycięstwo Liderek w XXIX Memoriale imienia Mieczysława Krajewskiego rozgrywanym w Zgorzelcu, a za tydzień turniej w Płocku.

W miniony weekend koszykarki UKS Lider Swarzędz wzięły udział w XXIX Memoriale im. Mieczysława Krajewskiego rozgrywanym w Zgorzelcu. Dla swarzędzanek był to pierwszy sprawdzian przed startem nowego pierwszoligowego sezonu. Turniej miał zweryfikować 4 tygodnie ciężkich treningów i pokazać na jakim etapie przygotowań jest nasz zespół.

W sobotę Liderki odniosły dwa zwycięstwa. Najpierw pokonały zespół MKS MOS Wrocław 85:56, a w drugim meczu okazały się lepsze od gospodyń turnieju Citronexu UKS Basket Zgorzelec 73:54. Koncertowa była szczególnie trzecia kwarta tego meczu, wygrana 34:16 i to w niej było widać momenty naprawdę dobrej gry podopiecznych trenerów Anny Talarczyk i Tomasza Eicherta. Liderki grały szybko, pomysłowo, dobrze dzieląc się piłką. W niedzielę z samego rana Lider okazał się lepszych od Ostrovii Ostrów Wlkp. 84:42. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z Maximusem Kąty Wrocławskie, które również będą beniaminkiem w 1 Lidze Kobiet. Po zaciętym spotkaniu ulegliśmy 58:67, do czego mogło przyczynić się również zmęczenie. Bilans 3-1 oznaczał zwycięstwo Liderek na turnieju w Zgorzelcu, o czym zadecydowała mała tabela. Marta Urbaniak została wybrana do najlepszej piątki turnieju. Trener Talarczyk podsumowując turniej była zadowolona z postawy swojego zespołu. Widać, że zespół uczy się dopiero nowego systemu gry, ale sam turniej był bardzo cennym materiałem szkoleniowym i pokazuje kierunek pracy na treningach. Lider grał w składzie: Marta Urbaniak, Agata Siwińska, Martyna Kotula, Kinga Potraca, Zuzanna Urban, Wiktoria Flaszak, Oliwia Flaszak, Martyna Urbaniak, Wiktoria Plackowska, Ola Żukowska, Anna Majchrzak oraz Dominika Rubach. Za tydzień Liderki udają się do Płocka na silnie obsadzony turniej pierwszoligowy.

Marcin Madanowski

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zwycięstwo Liderek w Zgorzelcu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *