ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM 26. FINAŁU WOŚP

Już 14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz kolejny Swarzędz przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany przy Ośrodku Kultury.

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!

Jak zostać wolontariuszem i zbierać pieniądze podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Jeżeli jesteś uczniem jednej ze szkół w gminie Swarzędz, zgłoś się do Koordynatora WOŚP w swojej szkole, który poprowadzi Ciebie przez proces rekrutacji.   Jeżeli nie jesteś uczniem, a chciałbyś zostać wolontariuszem, przyjdź do Sztabu z dokumentem tożsamości celem wypełnienia ankiety wstępnej Kandydata na Wolontariusza. Osoby niepełnoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Przygotuj zdjęcie w formacie JPG o wymiarach nie mniejszych niż 600×800 pikseli. Zdjęcie powinno przypominać legitymacyjne, musi być wyraźne, bez ciemnych okularów i nakryć głowy.

Nabór już się rozpoczął i potrwa do 22 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Pamiętaj, że liczy się kolejność zgłoszenia i czas! Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Kandydaci na Wolontariuszy zostaną zarejestrowani w Bazie WOŚP i po spełnieniu wszystkich warunków, 14 stycznia 2018 otrzymają identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście.

Pamiętaj, że Sztab dysponuje ograniczoną liczbą wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów zastanów się dobrze, czy będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu 26. Finału.

Swarzędzki Sztab WOŚP znajduje się w Ośrodku Kultury, przy ul. Poznańskiej 14. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.


  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Tym razem zagra dla WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW.

Po raz kolejny Swarzędz przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany przy Ośrodku Kultury.

Swarzędzki finał, odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie już od wczesnych godzin porannych będziemy grać wspólnie z Orkiestrą. Nie zabraknie ciekawych koncertów, loterii fantowej i licytacji – przede wszystkim Złotego Serduszka, a także Swarzędzkiego Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” i Światełka do Nieba.

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121.909.333,39 złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków.

Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!

Liczymy na przychylność swarzędzkich przedsiębiorców, którzy jak co roku, wspomogą nas w przygotowaniu licytacji oraz loterii, a także na hojność mieszkańców gminy.

W zeszłym roku zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ustanawiając rekordową kwotę 189.339zł zł. Sami wolontariusze zebrali na ulicach gminy  Swarzędz 100.813,87 zł!!!

Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i wsparciu, uda nam się ten wynik poprawić.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *