Znowu zawiodła skuteczność

Unici w trzecim wyjazdowym spotkaniu rundy rewanżowej ponieśli trzecią porażkę. Tym razem od podopiecznych Jakuba Ostrowskiego lepszy był Grom Plewiska, który wygrał 1:0.
W pierwszej połowie przeważali swarzędzanie. Konstruowali wiele niebezpiecznych sytuacji, ale zawsze brakowało im wykończenia. Grom atakował rzadziej, ale równie skutecznie co SKS, czyli nieskutecznie.
Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Wszystko za sprawą bramki, którą w 50. minucie zdobyli gospodarze, wykorzystując błąd zespołu ze Swarzędza. Przyjezdni próbowali odrobić straty, jednak akcje ich były zbyt chaotyczne, by mogły przynieść oczekiwany skutek.
Na domiar złego ostatnie minuty Unia grała w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce w 85. minucie boisko musiał opuścić Tomasz Neumann. Ostatecznie klubowi z Plewisk udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie aż do ostatniego gwizdka.
Mimo porażki “Duma Swarzędza” nadal zajmuje 6. miejsce w tabeli IV ligi. Następny mecz Unici rozegrają w sobotę. Podejmą u siebie GLKS Wysoka.

Grom Plewiska – Unia Swarzędz 1:0 (0:0)
Bramka: zawodnik Gromu (50′)
Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki (70′ Daniel Brylewski), Jakub Marzyński, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Filip Soboń, Marcin Nowicki, Mateusz Świergiel, Dominik Nowacki (70′ Mikołaj Remlein), Kamil Boruń – Krzysztof Stępiński.
Czerwona kartka: Tomasz Neumann (85′ – Unia Swarzędz).
Jan Piechota, fot. Szymon Kawecki (fot. z poprzedniego spotkania)