Zbiórka krwi w Swarzędzu: dwie okazje – w piątek i w sobotę

W ciągu dwóch dni, w piątek 7 maja i sobotę 8 maja, będziemy mieli dwie okazje, by podzielić się krwią – zbiórka krwi w Swarzędzu odbędzie się przy remizie OSP i przy pływalni Wodny Raj.

Ochotnicza Straż Pożarna w Swarzędzu zachęca do kolejnej zbiórki krwi. Zbiórka odbędzie się 7 maja 2021 r. (piątek) w remizie OSP w Swarzędzu przy ul. Dworcowej 24. Tego dnia wszyscy chętni będą mogli oddać krew od godziny 10:00 do 14:00. Wszyscy dawcy krwi muszą mieć przy sobie dowód osobisty.

W sobotę, 8 maja 2021 r., krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zaparkuje przy pływalni Wodny Raj. Krew będzie można oddać w godzinach 9:30 – 14:30.

Co trzeba wiedzieć żeby zostać krwiodawcą.

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew może oddać osoba, która ukończyła 18 rok życia, a nie przekroczyłeś 65 roku życia i jest osobą zdrową.

Bezwzględne przeciwwskazania do oddania krwi to ciężkie choroby układu: krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego, moczowego, zakażenie chorobami zakaźnymi (np. HIV, żółtaczka, kiła), zachowania seksualne o podwyższonym ryzyku zarażenia chorobami zakaźnymi, używanie środków psychoaktywnych, choroby krwi, łuszczyca, cukrzyca oraz nowotwory złośliwe.

Na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu TUTAJ znajdują się szczegółowe informacje o tym co trzeba wiedzieć, żeby zostać krwiodawcą

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zbiórka krwi w Swarzędzu
Zbiórka krwi w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *