Zaproszenie na Poznańskie Targi Piwne

Poznańskie Targi Piwne 2019 to przede wszystkim doskonała zabawa, edukacja i wyjątkowe smaki, które na długo pozostają w pamięci. Podczas najbliższej edycji swoją piwną ofertę zaprezentuje ponad 60. browarów i dystrybutorów. Z blisko 500 kranów poleje się ponad 700 różnych piw, cydrów i miodów pitnych. – mówi Grzegorz Stachurski, organizator PTP 2019.

Wszystkich miłośników i pasjonatów smaku rzemieślniczego piwa zapraszamy 15 16 listopada 2019 roku na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie odbędzie się siódma edycja Poznańskich Targów Piwnych oraz trzecia edycja Street Food Spot. Do dyspozycji gości będą dwie hale wypełnione najlepszym piwem oraz wyśmienitym jedzeniem.

Piwo – najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy ma wiele różnych odsłon. Może być orzeźwiające lub o obfitym słodowo-chmielowym smaku. Słomkowo-żółte lub ciemno-bursztynowe. Warzone w sposób tradycyjny lub z dodatkiem miodu, owoców, przypraw, czy nawet warzyw co ma znaczący wpływ na jego aromatyczno-smakowy profil. Poznańskie Targi Piwne od lat zapraszają swoich gości do poznawania i doświadczania tej szerokiej palety smaków i aromatów oferowanej przez współczesny świat rzemieślniczego piwa. Jeśli chcesz spróbować najciekawszych w tym sezonie Sour, Gose, Grodziskie, Pastry Stout i wielu innych, to koniecznie musisz wpaść na Poznańskie Targi Piwne 2019!

Organizatorzy Targów stworzyli niesamowite miejsce na kulturalnej mapie Poznania, w którym można nabyć limitowane edycje piw, poradzić się ekspertów i piwowarów, ale i poznać wiodących producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych, w tym innowacyjne marki dopiero wchodzące na rynek. Targi zapoczątkowane w 2013 roku przez pasjonatów podbiły serca miłośników piwa zarówno w Polsce, jak i za granicą, dzięki czemu każda kolejna edycja mogła szczycić się coraz większą liczbą zgromadzonych na miejscu gości. Niezliczona ilość piwa z całej Polski, przedstawiciele gastronomii, właściciele sklepów i hurtowni, blogerzy, redaktorzy pism branżowych, a w końcu miłośnicy i wielbiciele piwa tworzą niepowtarzalny klimat Poznańskich Targów Piwnych.

Pierwsza edycja międzynarodowego konkursu

Innowacyjność oraz ciągły rozwój to znaki rozpoznawcze Poznańskich Targów Piwnych, dlatego w tym roku organizatorzy postanowili powołać do życia konkurs „Greater Poland” Beer Cup. Już 8 i 9 listopada w Poznaniu zostanie wybrane najlepsze piwo i cydr konkursu, który jest otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy (zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2019 roku). „Greater Poland” Beer Cup zorganizowany został w odpowiedzi na rynkową potrzebę obiektywnej oceny poziomu branży piwnej okiem doświadczonych sędziów. Sędziowie „Greater Poland” Beer Cup podejmą się zadania rzetelnej oceny i wybiorą najlepsze piwo i cydr konkursu. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej Gali Finałowej na Poznańskich Targach Piwnych, w dniu 15 listopada 2019. Także domowi piwowarzy staną w szranki w XI Poznańskim Konkursie Piw Domowych. Zwycięzcą zostanie autor najlepszego piwa, zgłoszonego w jednej z dwóch kategorii: Fruit Weizen i White IPA.

Dzięki partnerowi wydarzenia, Kings of Mead, impreza stanie się miejscem II Europejskiej Konferencji Miodosytników. Jest to największe i jednocześnie najbardziej znaczące wydarzenie w Europie skierowane do miłośników i producentów miodów pitnych. Konferencja jest otwarta dla profesjonalnych i domowych miodosytników, ale również dla pszczelarzy i wielbicieli dobrego smaku. Udział w tegorocznej konferencji potwierdzili goście z ponad 17 państw świata, w tym znana amerykańska blogerka Vicky Rowe, której radiowa audycja o tematyce miodów pitnych słuchana jest przez miodsytników na całym świecie.

Daj oczarować się krainie rzemieślniczego piwa

Na Poznańskich Targach Piwnych jak co roku nie zabraknie atrakcji! Jedną z nich jest Poznańska Piwna Mila, która odbędzie się w sobotę, 16 listopada. Przed uczestnikami 1600 metrów do przebiegnięcia, a na trasie obowiązkowe 4 przystanki na małe piwo.

Asany z butelkami w dłoniach… Brzmi absurdalnie? Jeśli chcecie się przekonać, że joga ze szklanką piwa może być relaksująca i zabawna, to koniecznie wpadajcie na Piwną Jogę – idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego barbera i fryzjera. Podczas gdy gość delektuje się piwem, barber może zająć się pielęgnacją włosów i brody. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację „Kapitan Światełko”, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. W ramach akcji Movember panowie, w trakcie PTP, będą mieli okazję zrobić badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. Badania te nie są ani inwazyjne, ani bolesne; nie wymagają także żadnego wcześniejszego przygotowania. Do punktu z badaniami można podejść nawet z piwem w ręce!

Stały program obejmuje m.in. Piwną Maturę, naukę origami, a strefa planszówek oferować będzie szeroki wybór gier.

Tak było rok temu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=KfF1YxX1dKY

Poznańskie Targi Piwne w liczbach: https://www.youtube.com/watch?v=pqVHC21pxG0

>>> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO https://web.facebook.com/events/354540102119129/

Jak co roku, przy wejściu na uczestników czekać będzie sklepik festiwalowy, a w nim bogata oferta gadżetów m.in.: szklanki, koszulki, torby na piwo i plakaty.

Więcej informacji na: http://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/

 

 

 

MIEJSCE:

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

GODZINY OTWARCIA:

piątek – 15.00 – 1.00

sobota – 12.00 – 1.00

BILETY:

Bilety będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosi 20 zł.

Cena 2-dniowego karnetu to 35 zł. Karnety dostępne są jedynie w przedsprzedaży internetowej. Do karnetu szklanka gratis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *