Zanocuj w lesie: coś dla miłośników przyrody, leśnej przygody i surviwalu

Od 1 maja 2021 Lasy Państwowe udostępniły ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach osobom, które chcą spędzić noc w lesie, projekt „Zanocuj w lesie” skierowany jest do miłośników przyrody, leśnej przygody i surviwalu.

Co należy zrobić, żeby nocować w lesie?

Zorientuj się na terenie jakiego nadleśnictwa planujesz biwakowć i gdzie znajdują się obszary wyznaczone do biwakowania. Informacje te możesz znaleźć na mapie Banku Danych o Lasach TUTAJ lub w aplikacji mBDL.  Nie musisz zgłaszać swojego pobytu, chyba że planujesz nocleg w grupie większej niż 9 osób lub powyżej 2 nocy. Każdy kto będzie chciał nocować w lesie – w wyznaczonych strefach – dłużej niż 2 noce z rzędu lub w grupie większej niż 9 osób musi zgłosić to drogą mailową do miejscowego nadleśnictwa i otrzymać akceptację w wiadomości zwrotnej. Sprawdź gdzie można rozpalać ogień lub korzystać z kuchenek gazowych. Weź worek na odpady, żadne odpady nie mogą pozostać w lesie. Miejsce nocowania pozostaw dokładnie w takim samym stanie, w jakim je znalazłeś.

W każdym nadleśnictwie teren, gdzie można zanocować na dziko, liczy ok. 1500 ha.  Mapa z obszarami „Zanocuj w lesie” na terenie RDLP w Poznaniu dostępna jest TUTAJ

Więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

zanocuj w lesie
Źródło infografiki: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu

zanocuj w lesie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *