Zajęcia artystyczne i konkursy


Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie  czasu wolnego? Jest na to rada.
Poszukiwanie pasji, poprawa i rozwijanie motoryki i koordynacji ruchowej,  rozwijanie talentów a przede wszystkim zabawa  to główne cele naszego działania.
Projekt  dofinansowany ze środków  Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Przez cały rok prowadzone były regularne zajęcia z ceramiki i rysunku.
Obecnie  zapraszamy do zapisywania się na zajęcia w nowym cyklu trwającym od listopada 2019 do października 2020  Zapraszamy do zapoznania się z Propozycją zajęć twórczych  przygotowaną przez Fundację ARTiFAKT oraz  Pracownię Działań Twórczych .
W czasie spotkań uczestnicy poznają specjalistyczne techniki oraz ciekawe narzędzia
i materiały. Podczas zajęć z malarstwa i rysunku uczestnicy   dowiedzą się czym jest kompozycja, kadr, jak ważny jest dobór techniki do realizowanego tematu.
W zajęciach ceramicznych znajdą odpowiedzi na pytania: czym jest magia tworzenia w glinie? w jaki sposób wypala się prace wykonane w glinie? Ile czasu trwa wypał prac? W jaki sposób ozdabia się prace i co można wyczarować z kawałka gliny?

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w roku 2019/2020:
poniedziałki 17.00- ceramika
środy 17.00 ceramika i koło garncarskie
czwartki 17.30- ceramika i rzeźba
soboty  10.00- rysunek i malarstwo
soboty 11.30- ceramika i rękodzieło

Dla dorosłych 2019/2020 :
wtorki 18.30 – ceramika i rzeźba
piątki 18.00 – ceramika i rzeźba

Dla nauczycieli,  instruktorów, opiekunów, liderów ośrodków opiekuńczo -wychowawczych
W listopadzie tego roku j
uż po raz  ostatni w tym roku zapraszamy chętnych na zajęcia prowadzone przez artystów skierowane  do instruktorów, opiekunów, liderów ośrodków opiekuńczo -wychowawczych ( WTZ, DPS i innych) oraz chętnych pragnących doświadczyć magii tworzenia w materiale, jakim jest glina.
Program  poznawczo – edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat twórczości samorodnej oraz praktycznych umiejętności z zakresu rzeźby i ceramiki , rozwijanie swoich umiejętności

terminy zajęć : 12,13,14 listopad  godz. 18.00- 21.00 ( liczba miejsc ograniczona konieczne wcześniejsze zgłoszenia) Wstęp wolny.

VII Edycją Konkursu Ceramiki i Rzeźby do którego zapraszamy Dzieci , Młodzież oraz Dorosłych
 4 grudnia  2019  roku o godz.17.00 w SP 2 w Swarzędzu ul. Polna 21 .
Konkurs ma charakter czynny  tzn. w jednym czasie i miejscu,  wspólnie tworzymy  prace w  materiale jakim jest glina. Prace zostaną w tym samym dniu  ocenione, nagrodzone i zaprezentowane. W oczekiwaniu na wyniki i wręczenie nagród  dla dzieci przygotowaliśmy  spotkanie z bajarką poznańską Panią Xsenią Starzyńską oraz słodkości.
Nabór do konkursu prowadzony jest do 30. 11 .2019 r . Prosimy o wysłanie sms: Konkurs 2019
Konieczne wcześniejsze zgłoszenia, ograniczona liczba miejsc.

Ogólnopolskiego Konkursu dla Twórców Samorodnych

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie  osoby dorosłe, niewykształcone,  które  tworzą z potrzeby serca i dla których wyrażanie Siebie poprzez  różne formy  wypowiedzi  czy to plastycznej, instalacji czy innych zjawisk twórczych jest ważną częścią życia.
Zapraszamy  do  nadsyłania zdjęć , krótkich filmów prezentujących twórczość oraz parę słów o sobie. Termin zgłoszeń  od 28.10.19 do 31.12.2019.
Z nadesłanych zgłoszeń zostaną zaproszone wybrane osoby do zaprezentowania prac.

W finale Komisja Konkursowa  dokona wyboru spośród zgłoszonych uczestników  wyjątkowej osobowości . Powstaje film profesjonalny prezentujący  całokształt dziań
O   szczegóły na stronie  www.artifakt.org.pl

Pracownia Działań Twórczych ,,Stolarnia’’
Swarzędz, Rynek 21
kom.501 328 903

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *