Z piekła do nieba. Unia wygrała z Polonią

„Duma Swarzędza” poradziła sobie na wyjeździe z piłkarzami leszczyńskiej Polonii. Po bardzo dobrej drugiej połowie pokonała rywala 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się dla podopiecznych Patryka Kniata w najgorszy możliwy sposób. W 6. minucie stracili bramkę po własnym błędzie. Na listę strzelców wpisał się Michał Płocharczyk. Do przerwy przyjezdni mieli trzy okazje, by wyrównać. Niestety żadnej z sytuacji, które wypracowali nie zdołali wykorzystać.

Dopiero po zmianie stron udało się trafić do bramki Polonii. W 53. minucie głową gola strzelił Krystian Pawlak. Zawodnik wprowadzony na boisko w drugiej połowie wykorzystał podanie Mateusza Świergiela. Przy wyniku 1:1 optyczną przewagę mieli swarzędzanie, ale przez długi czas nic z tego nie wynikało. Dopiero w 85. minucie udało się wyjść na prowadzenie. Wówczas Radosław Barabasz wygrał pojedynek główkowy i zgrał futbolówkę do Filipa Sobonia, który wbił ją do siatki.Rezultat spotkania na 3:1 ustalił Jan Paczyński po skutecznej akcji indywidualnej. Dzięki temu zwycięstwu SKS wskoczył na 5. miejsce w tabeli IV ligi i ma teraz cztery punkty straty do lidera – LKS-u Gołuchów.

Polonia Leszno – Unia Swarzędz 1:3 (1:0)

Bramki: Michał Płocharczyk (6′) – Krystian Pawlak (53′), Filip Soboń (85′), Jan Paczyński (88′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Aleksander Pawlak (30′ Marcin Nowicki), Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Paweł Koralewski, Mateusz Świergiel (80′ Mikołaj Remlein), Patryk Pawłowski, Filip Soboń, Jan Paczyński, Mateusz Molewski (46′ Krystian Pawlak), Hubert Goncerzewicz (70′ Marcin Łażewski).