Worek z medalami swarzędzkich karateków

Pod koniec października, w Lizbonie, karatecy ze Swarzędzkiego Klubu Karate Dynamic wzięli udział w XX Mistrzostwach Świata Karate FSKA. Start w prestiżowych zawodach okazał się wielkim sukcesem, gdyż zawodnicy przywieźli do domu sporo medali.

Największy dorobek medalowy padł łupem Tomasza Pawlaczyka, który wywalczył łącznie aż cztery złote medale. Utalentowany zawodnik, startując w konkurencji Kata indywidualne (czyli perfekcyjnie powtarzane formy, składające się z bardzo skomplikowanych i wymagających nie lada umiejętności ruchów) wygrał w kilku kategoriach wiekowych. Zmagając się z rówieśnikami (kategoria 13-14 lat), ale również okazał się najlepszy rywalizując ze starszymi od siebie karatekami – wywalczył też złoto w kategorii do lat 17. Pozostałe dwa złota, to start w konkurencji Kata drużynowe, gdzie wraz z Oskarem Prusinowskim i Wojciechem Niedzielą zajęli pierwsze miejsca na podium, a także w konkurencji Kata drużynowe mix (drużyny mieszane, dziewczęta i chłopcy), wspólnie z Katarzyną Lewandowską i ponownie z Wojciechem Niedzielą, zdeklasowali konkurencję.

Również udany start zaliczył Oskar Prusinowski, który oprócz wspomnianego złota w Kata drużynowym, wywalczył dwa srebrne medale: w konkurencji Kata indywidualne w kategorii wiekowej do lat 15 oraz brąz do lat 17. Jeszcze jedno srebro dorzucił startując w Kata drużynowym Mix.

Łącznie swarzędzanie przywieźli zatem prawdziwy worek pełen medali: cztery złote Tomasza Pawlaczyka, dwa złote Wojciech Niedzieli i jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy Oskara Prusinowskiego. Warto zauważyć, że zawody, które odbyły się w dniach 26-28 października w stolicy Portugalii, były bardzo mocno obsadzone, gdyż w każdej z kategorii wiekowej, w konkurencjach indywidualnych startowało przynajmniej po trzydziestu zawodników. Na co dzień mistrzowie trenują w Swarzędzkim Klubie Karate Dynamic, w Szkole Podstawowej nr 4, na os. Kościuszkowców. Jeśli ktoś chciałby spróbować swych sił, to treningi dla grup początkujących odbywają się w środy i w piątki od godz. 16:30.