Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Swarzędzu

W roku bieżącym pobiliśmy ubiegłoroczny rekord pieniędzy zebranych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy o ponad 60 tysięcy złotych. W roku 2017 udało się uzyskać rekordową kwotę 189 339 złotych. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
Orkiestra „zaczęła grać” o godzinie 11.00. Wtedy rozpoczął się II Swarzędzki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Na starcie biegu stanęło ponad 300 uczestników, którzy przebiegli trasę o długości ok. 5 km. Wszystkich sportowców do biegu zaprosił burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.
O tej samej godzinie w hali sportowej rozpoczęła swój koncert Swarzędzka Orkiestra Dęta. Po niej, nagradzani olbrzymimi brawami,wystąpili: chór męski „Akord”, sekcja piosenki Ośrodka Kultury, sekcja tańca dance hall oraz swarzędzki zespół Bandicoot. Muzyczną gwiazdą imprezy była grupa Kobranocka, która pojawiła się na scenie o godzinie 17.00. Zespół przypomniał swoje największe przeboje: „Kocham Cię jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Ela czemu się nie wcielasz”.
Entuzjastycznie przyjęli mieszkańcy Swarzędza kąpiel „morsów” w lodowatej wodzie, którzy pokazali, że zima im nie jest straszna. Wszyscy którzy zmarzli, mogli rozgrzać się, jak zwykle rewelacyjną grochówką ugotowaną przez RSK w Kruszewni. Oczywiście cały dochód ze sprzedaży został przekazany na konto WOŚP. Na to konto przekazane zostały także pieniądze uzyskane w czasie licytacji różnych przedmiot, łącznie z rekordową sumą uzyskaną z licytacji złotego serduszka, które wylicytował Ireneusz Szpot za sumę 26 000 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również: oryginalna koszulka polskiej reprezentacji w piłce nożnej z autografami piłkarzy, kolacja z burmistrzem w EuroHotelu, torty, plakaty KKS Lech Poznań z autografami piłkarzy, rowery. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której można było wygrać kalendarze, książki, maskotki, perfumy, zabawki i poduszki, które zostały ofiarowane przez darczyńców.
Jak już wspominaliśmy, dzięki hojności mieszkańców Swarzędza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzyskała kwotę 189 339 złotych.
Złożyły się na nią pieniądze z:
– z licytacji: 68.650 zł,
– z kwesty (wolontariusze z puszkami): 100.813,87 zł,
– z loterii: 10.115,59 zł,
– wpływ z II Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą (wpłaty uczerstników) : 6.850,97 zł,
– wpływ z grochówki od RSP Kruszewnia: 2.908,57 zł
Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy, a zwłaszcza licznej grupie kwestujących wolontariuszy. Pozostaje tylko pytanie: Czy za rok uda się pobić tegoroczny rekord?

Godzina 19.00 – zebrano 90 100 zł

Godzina 19.40 – zebrano w Swarzędzu  129 765 złotych

Pobiliśmy rekord!!! Zebrano 137 935 

Już jest 157 676

Zebrano 189.339 złotych!