Walne Zgromadzenia Członków SM w Swarzędzu: wybory w Spółdzielni

Już niebawem zaczną się Walne Zgromadzenia Członków SM w Swarzędzu – w swarzędzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędą się wybory na członków Rady Nadzorczej.

Swarzędzka Spółdzielnia Mieszkaniowa jest dużą organizacją zrzeszającą mieszkańców osiedli z naszej gminy, ale również z Poznania, Kostrzyna, Kórnika, Lubonia i Czerwonaka. W 2021 roku liczyła niemal 8,7 tys. członków. Najbliższe dni będą dla tej dużej organizacji bardzo ważne, gdyż zbliżają się Walne Zgromadzenia Członków SM w Swarzędzu.

Walne Zgromadzenie Członków jest najwyższym organem Spółdzielni, które wybiera członków do Rady Nadzorczej. Ta z kolei sprawuje kontrolę i nadzór nad działalnością Spółdzielni. Stąd tak istotne, by mieszkańcy mieli w Radzie przedstawicieli, którym ufają i do których z łatwością mogą się zwrócić w ważnych dla wspólnoty spółdzielczej sprawach.

Od 28 września rozpocznie się cykl zebrań – Walnych Zgromadzeń, podczas których jednym z najistotniejszych punktów będzie wybór przedstawicieli do Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu na lata 2022 – 2025. Warto, by każdy członek SM w Swarzędzu, który będzie mógł, zapoznał się z kandydatami i wziął udział w Walnym Zgromadzeniu – w innej sytuacji wybrany może zostać kandydat, który niekoniecznie komuś odpowiada. Dobrze też sobie przypomnieć, że podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia frekwencja była delikatnie mówiąc bardzo skromna – w zebraniu 20 września 2021 wzięły udział zaledwie 73 osoby (spośród 8607 uprawnionych).

Walne Zgromadzenia odbędą się na terenie sceny plenerowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Kosynierów 1 w Swarzędzu. Poniżej zamieszczamy zestawienie wszystkich zebrań:

  • 28 września 2022, godz. 17:00 – zebranie nr 1 – dla: ul. Poznańskiej, os. Władysława IV, os. Zygmunta III Wazy, ul. Gryniów i członków oczekujących (wybór 2 członków)
  • 29 września 2022, godz. 17:00 – zebranie nr 2 – dla: os. Raczyńskiego, os. Działyńskiego, os. Mielżyńskiego, ul. Armii Poznań (wybór 2 członków)
  • 30 września 2022, godz. 17:00 – zebranie nr 3 – dla: os. Kościuszkowców (wybór 3 członków)
  • 3 października 2022, godz. 17:00 – zebranie nr 4 – dla: zasobów pozaswarzędzkich (Poznań, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Czerwonak; wybór 3 członków)
  • 4 października 2022, godz. 17:00 – zebranie nr 5 – dla: os. Dąbrowszczaków (wybór 2 członków)
  • 5 października 2022, godz. 17:00 – zebranie nr 6 – dla: os. Cegielskiego (wybór 1 członka)
  • 6 października 2022, godz. 17:00 – zebranie nr 7 – dla: os. Czwartaków (wybór 2 członków)

Łącznie w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej zasiądzie 15 członków. Natomiast kandydatów zgłosiło się 26. Będzie zatem spośród kogo wybierać. Poniżej zamieszczamy listę zatwierdzonych kandydatów na członków Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu na kadencję 2022 – 2025.

Walne Zgromadzenia Członków SM
Lista kandydatów na członków Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Źródło: SM Swarzędz.

Dużo informacji na temat Spółdzielni i jej funkcjonowania w ostatnim czasie można znaleźć w Informatorze Spółdzielczym (numer z dnia 31 sierpnia 2022 r.) – jest on dostępny w formie cyfrowej pod tym linkiem.

Ponadto uformowała się na Facebooku grupa złożona z mieszkańców – członków Spółdzielni, licząca około 1,4 tys. użytkowników, którzy na bieżąco dyskutują sprawy istotne dla zrzeszenia, w tym kwestię nadchodzących wyborów.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Walne Zgromadzenia Członków SM
Walne Zgromadzenia Członków SM w Swarzędzu: wybory w Spółdzielni

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *