W wilczej sprawie – czy rzeczywiście wilki są dla nas zagrożeniem?

Fundacja Leśna Pomoc – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt organizuje spotkanie „W wilczej sprawie” z Marcinem Kostrzyńskim i Martą Gawrysiak, przyrodnikami, którzy przybliżą temat wilków i ich relacji z ludźmi.

Fundacja Leśna Pomoc wyszła z inicjatywą organizacji spotkania, podczas którego zaproszeni goście spróbują wyjaśnić kwestię obecności wilków naszej najbliższej okolicy. Jak zaznaczają organizatorzy, w ostatnim czasie w internecie, w mediach, pojawia się wiele nieprawdziwych informacji dotyczących wilków. Są to często przerażające i mrożące krew w żyłach historie o napaściach tych dzikich zwierząt na ludzi lub ich czworonożnych przyjaciół. Również w gminie Swarzędz mieliśmy epizod z obecnością wilków w pobliżu domostw, co wywołało niemałe poruszenie.

Zatem, czy rzeczywiście wilki są dla nas zagrożeniem? Czy wilki atakują ludzi? Na te pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście. Są nimi: Marcin Kostrzyński – przyrodnik, filmowiec, autor książek o zwierzętach oraz Marta Gawrysiak, która od pięciu lat obserwuje wilki w Puszczy Zielonce.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 5 marca o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej imienia Powstańców Wielkopolskich w Tulcach (ul. Poznańska 1 Tulce). Organizatorzy będą wdzięczni za potwierdzenie swojej obecności, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie, zwłaszcza lokalnej społeczności, jest spore.

Informacje na temat spotkania można znaleźć również w wydarzeniu na Facebooku. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

W wilczej sprawie
W wilczej sprawie – czy rzeczywiście wilki są dla nas zagrożeniem?

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *