Uroczysta Msza św. i poświęcenie sztandaru sołectw Gminy Swarzędz

W czwartek 27 czerwca br. w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciele odbyła się uroczysta Msza św. kończąca oktawę Bożego Ciała i odprawiona w intencji mieszkańców sołectw gminy Swarzędz. Msza św. miała uroczysty charakter i była koncelebrowana pod kierunkiem ks. proboszcza Marka Frąszczaka. W czasie Mszy św. poświęcony został sztandar sołectw Gminy Swarzędz.

W uroczystości wzięli udział sołtysi obecnej i minionych kadencji wraz z przedstawicielami rad sołeckich, włodarze miasta, radni Rady Miejskiej w Swarzędzu, radni Rady Powiatu Poznańskiego oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił występ chóru męskiego Akord.

Sztandar został ufundowany przez sołtysów i mieszkańców naszej gminy.

Na sztandarze z jednej strony umieszczona jest ikona Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i wezwanie „Matko Boska Nieustającej Pomocy módl się za nami”, z drugiej herb miasta i gminy Swarzędz i napis „Sołectwa gminy Swarzędz”. Warto dodać, że wizerunek Matki Boskiej Nieustającej Pomocy umieszczony jest także obok ołtarza głównego w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela.

Więcej informacji na temat umieszczonego na sztandarze sołeckim wizerunku Matki Boskiej Nieustającej Pomocy można znaleźć TUTAJ

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *