Unici z Nowickim na czele pokonali Wartę!

Podopiecznym Patryka Kniata udało się pokonać na wyjeździe międzychodzką Wartę 3:0.
Znaczącą rolę w tym sukcesie odegrał Marcin Nowicki – strzelec dwóch goli i autor asysty
przy trzeciej bramce.
Pierwsza odsłona nie należała do najbardziej zjawiskowych w tym sezonie. Mimo tego
piłkarze “Dumy Swarzędza” przejmowali stopniowo inicjatywę, zbliżając się raz po raz pod
bramkę rywali.
Dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki miał Marcin Nowicki. Jedną z nich wykorzystał w
30. minucie, kiedy to przemknął do pola karnego Warty i umieścił piłkę w siatce.
Po zmianie stron swarzędzanie nie tracili zapału do tworzenia sytuacji. W 78. minucie
“Nowik” prawie pokonał bramkarza Warty w sytuacji sam na sam.
Pięć minut przed regulaminowym końcem gry goście skonstruowali dobrze zapowiadającą
się akcję, ale po drodze zgubili niestety piłkę. Futbolówkę, która nieuchronnie zmierzała poza
boisko przejął jednak Nowicki, zagrał do Piotra Babuszkiewicza, a ten podwyższył na 2:0.
Mecz w Międzychodzie to był „one man show” Nowickiego. W doliczonym czasie gry podczas
kontrataku na bramkę Warty trzech Unitów biegło w stronę golkipera gospodarzy. Będący
przy piłce Marcin uznał, że ma niewyrównane rachunki z Gracjanem Kłosem i postanowił
indywidualnie zakończyć akcję. Bramkarz Warty nie miał nic do powiedzenia.
Koniec końców spotkanie w zachodniej części Wielkopolski zakończyło się pewną wygraną
ekipy Patryka Kniata 3:0. Tym samym strata Unii do pierwszego w tabeli Lubuszanina zmalała
do siedmiu punktów.
Warta Międzychód – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)
Bramki: Marcin Nowicki (30ʹ, 90ʹ), Piotr Babuszkiewicz (85ʹ).
Skład Unii: Andrzej Budnik – Tomasz Neumann, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Kamil
Czaplicki (46ʹ Piotr Babusziewicz), Tomasz Węcławek (60ʹ Mikołaj Nowak), Gerard Pińczuk,
Paweł Koralewski, Marcin Łażewski (46ʹ Artsiom Mirayeuski) – Hubert Goncerzewicz (74ʹ
Krzysztof Stępiński), Marcin Nowicki.

Jan Piechota, fot. Szymon Kawecki (fot. z rundy jesiennej)




 Tabela ligi

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka224950-2015-4-310-1-05-3-3
2Nielba Wągrowiec224638-2414-4-47-2-37-2-1
3Unia Swarzędz224247-3113-3-610-1-13-2-5
4Pogoń Nowe Skalmierzyce223949-3511-6-57-3-24-3-3
5Centra Ostrów Wlkp.223942-3111-6-57-6-04-0-5
6Polonia Kępno223843-3412-2-87-1-45-1-4
7Polonia Leszno223433-2110-4-86-3-34-1-5
8Obra Kościan223431-2710-4-86-1-44-3-4
9Victoria Września223336-269-6-75-3-34-3-4
10LKS Gołuchów223338-3310-3-96-2-44-1-5
11Orkan Śmiłowo223233-339-5-87-2-22-3-6
12Ostrovia Ostrów Wlkp.222933-389-2-116-1-23-1-9
13Sokół Pniewy222928-449-2-114-1-75-1-4
14Tarnovia Tarnowo P.222834-307-7-84-2-53-5-3
15Warta Międzychód222535-396-7-95-3-31-4-6
16KS Opatówek222522-317-4-115-3-52-1-6
17Kotwica Kórnik222238-486-4-122-1-04-3-12
18Zjednoczeni Trzemeszno221931-466-1-155-0-51-1-10
19Krobianka Krobia221820-545-3-144-2-61-1-8
20Olimpia Koło22624-601-3-181-2-70-1-11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: