Szkoła Podstawowa w Wierzonce będzie rozbudowana

24 czerwca 2024 roku w swarzędzkim ratuszu Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek, podpisał umowę z firmą BUDOPOL-Poznań Sp. z o.o. – Szkoła Podstawowa w Wierzonce będzie rozbudowana.

Inwestycja pochłonie kwotę 17 500 000 złotych, a nadzór nad jej realizacją sprawować będzie Agencja Inwestycyjna Terra Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k. z Poznania. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład” w wysokości 14 000 000 zł.

Zakres prac obejmuje:

  • rozbiórkę istniejącego budynku i boiska,
  • budowę nowego budynku dydaktycznego z salą sportową,
  • budowę wielofunkcyjnego boiska, bieżni, placu zabaw, wiaty na śmieci i rowery, parkingu oraz infrastruktury technicznej i małej architektury.

Umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Wierzonce została zawarta w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca będzie odpowiedzialny nie tylko za budowę, ale również za dostosowanie projektu do aktualnych potrzeb i standardów. Istotny elementem w projekcie będzie zmiana źródła ciepła na kaskadę pomp ciepła grzewczo-chłodzących typu powietrze-woda oraz instalacja paneli fotowoltaicznych.

Zakończenie wszystkich prac przewidziano na wrzesień 2025 roku.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Szkoła Podstawowa w Wierzonce będzie rozbudowana
Szkoła Podstawowa w Wierzonce będzie rozbudowana. Fot. UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *