Szczególny dzień w historii SPDST: powstanie ośrodek dla podopiecznych

30 maja 2022 zapamiętamy ten DZIEŃ na zawsze, był to szczególny dzień w historii naszego Stowarzyszenia (SPDST). W tym dniu zostały ogłoszone wyniki w ramach II edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Na projekt budowlany „Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii” nasza Gmina otrzymała 12,5 miliona złotych. Odwiedzili nas znamienici Goście w osobach Posłów Pana Bartłomieja Wróblewskiego i Pani Jadwigi Emilewicz, Burmistrza Pana Mariana Szkudlarka, Zastępców Grzegorza Taterkę i Tomasza Zwolińskiego, Radny powiatu poznańskiego Pan Armin Niewiadomski i Radny Swarzędza Pan Szymon Kurpisz.

Usłyszeliśmy od nich RADOSNĄ i długie lata wyczekiwaną Wiadomość- będzie budowany nowoczesny ośrodek dla naszych podopiecznych!

DZIĘKUJEMY z całego serca i po stokroć!, Naszemu Rządowi za troskę o godne życie osób niepełnosprawnych. Dziękujemy Panu  Burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi i Władzom naszego miasta za zrozumienie potrzeb dzieci i osób z niepełnosprawnościami i ich REALIZACJĘ! Panu Posłowi Bartłomiejowi Wróblewskiemu, Arminowi Niewiadomskiemu za starania i pomoc w otrzymaniu dofinansowania na Wymarzony Ośrodek.

W imieniu własnym Zarządu Stowarzyszenia,
Pracowników, Rodziców,
Podopiecznych Stowarzyszenia.
Barbara Kucharska

Więcej na temat Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla Wielkopolski piszemy TUTAJ.

Szczególny dzień w historii SPDST
Szczególny dzień w historii SPDST: powstanie ośrodek dla podopiecznych – projekt budynku
Projekt budynku
Szczególny dzień w historii SPDST
Szczególny dzień w historii SPDST: powstanie ośrodek dla podopiecznych
Powstanie ośrodek dla podopiecznych
Powstanie ośrodek dla podopiecznych

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Szczególny dzień w historii SPDST: powstanie ośrodek dla podopiecznych

  • 7 czerwca 2022 at 21:31
    Permalink

    Czy dobrze widać na projekcie, że nowe budynki ośrodka zostaną on wybudowane na terenie zielonym przed szkołą podstawową nr 3? Czy Ci wszyscy wymienieni posłowie odwiedzą teraz dzieci z podstawówki i powiedzą im, że nie będą mieli dostępu do terenu zielonego, przez cały okres szkolny? Nie będzie lekcji na świeżym powietrzu wiosną, nie będzie wybiegania się na przerwie. Naprawdę miasto nie posiada innych terenów? Cel szczytny, tylko czemu kosztem innych dzieci? Zaraz pewnie dowiemy się, że w Zalasewie powstanie super boisko szkolne, więc nie ma problemu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *