„Szatnia na medal” dla Swarzędza

Kolejne „Szatnie na medal”, dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, mają powstać w gminach Łobżenica, Jaraczewo, Swarzędz oraz Dobrzyca. Stosowne umowy podpisali Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Gmina Łobżenica przeprowadzi „Remont budynku sanitarno-szatniowego przy Stadionie im. Alojzego Graja w Łobżenicy”; kwota dofinansowania to  100 tys. zł. Aktualny stan przestrzeni szatniowo-sanitarnej przy obiekcie sportowym wymaga przeprowadzenia prac remontowych, które w sposób znaczny poprawią komfort oraz jakość oferowanych usług. Obiekt ma istotne znaczenia dla środowiska sportowego. Jest areną rozgrywek w piłkę nożną przez zawodników Klubu Sportowego „Pogoń Łobżenica” oraz Akademię Futbolu Pogoń Łobżenica. Ze stadionu korzystają także uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum podczas zajęć wychowania fizycznego. Funkcjonuje tam również szkółka tenisowa oraz sekcja lekkoatletyczna. Stadion gości również uczestników spartakiad lekkoatletycznych oraz indywidualne osoby.

„Remont szatni przy boisku sportowym w Noskowie – stworzenie szatni na medal” to zadanie gminy Jaraczewo, na które samorząd zdobył 95,8 tys. zł dofinansowania. To jedyny obiekt sportowy na terenie wsi. Korzystają z niego również mieszkańcy pobliskich miejscowości. Wyremontowany budynek szatni będzie ogólnodostępny, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.

„Remont zaplecza szatniowo-sanitarnego na terenie kompleksu Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji” – gmina Swarzędz zdobyła na to zadanie 100 tys. zł. dofinansowania. Pomieszczenia będące przedmiotem inwestycji pełnią funkcję zaplecza higieniczno-sanitarnego boiska sportowego. Ich obecny stan nie spełnia podstawowych wymagań, w związku z czym niezbędny jest remont. Przestrzeń szatniowa jest intensywnie wykorzystywana 7 dni w tygodniu (także w okresie zimowym) m.in.  przez zawodników  klubu Unii Swarzędz oraz podczas zawodów sportowych w hali sportowej.

Inwestycja polega na remoncie zaplecza higieniczno – sanitarnego boiska sportowego zlokalizowanego na terenie Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Św. Marcin 1 w Swarzędzu. Celem inwestycji jest zapewnienie optymalnych warunków dla sportowców, osób rozwijających aktywność fizyczną, przede wszystkim młodzieży, na terenie kompleksu Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Zakres działań obejmuje:

– modernizację pomieszczeń szatni i łazienek,

– instalację wentylacji mechanicznej,

– remont instalacji elektrycznej, wodnokanalizacyjnej i c.o.

– malowanie elewacji.

Zadanie zostanie zrealizowane do końca 2018 roku.

Wartość całkowita to 550 tys. zł, a wysokość udzielonej dotacji to 100 tys. zł.

Przed gminą Dobrzyca„Termomodernizacja oraz remont budynku szatni przy boisku sportowym w Dobrzycy”. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to blisko 55 tys. zł. Szatnia będąca przedmiotem remontu została wybudowana w roku 1993. Jest jedynym tego typu obiektem w gminie i skupia wokół siebie wiele drużyn piłkarskich oraz stanowi centrum życia sportowego miasta. Szatnia służy użytkownikom dwóch boisk do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, koszykówki, plażowej piłki nożnej oraz kortu tenisowego.

„Ten program, choć nie jest bardzo kosztowny, to jednak jest bardzo ważny. Zależy nam, by osoby chcące uprawiać sport mogły to robić w dobrych warunkach. Szatnia na medal wpisuje się działania promujące zdrowy styl życia i jest istotnym elementem budowania kondycji Wielkopolan” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

„Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego skierowane do samorządów lokalnych, czyli powiatów i gmin naszego regionu. Jego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną, poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo – sanitarnych przy obiektach sportowych, remont istniejących budynków szatniowo – sanitarnych, a także adaptacja istniejących budynków na potrzeby szatniowe oraz sanitarne i budowa obiektów szatniowych. Samorządy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 50% wartości inwestycji, w wysokości nieprzekraczającej 100 tys. zł. Realizacja zadań ma się odbyć w 2018 roku. Zainteresowanie projektem wyraziło 95 samorządówDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *