Swarzędzanie w „VIII Szamotuły Samsung Półmaraton”

W niedzielne przedpołudnie, 7 października br. odbył się VIII Szamotuły Samsung Półmaraton, pod patronatem Starosty szamotulskiego. Organizatorem było Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe, a wśród wielu sponsorów generalnym był SAMSUNG.
Impreza szamotulska obejmowała Bieg Rodzinny, Charity Run Samsung, Półmaraton
i Nordic Walking. Byli więc biegacze (dzieci i dorośli) i kijkarze. Uczestników Półmaratonu na dystansie 21,097 km było najwięcej, ukończyło bieg ponad 1200. Zapowiadała się wspaniała pogoda, słońce, przyjemny chłodek, później zaczął wiać wiatr, który utrudniał pokonanie długiego dystansu biegaczom. Wszyscy, którzy ukończyli trasę otrzymali medale pamiątkowe. Wśród zawodników nie zabrakło również swarzędzan (zarówno biegnących jak i idących z kijkami). Impreza była udana, doskonale zorganizowana. Zadbano o bezpieczeństwo wszystkich, kibicujących i uczestników. Trasa była monitorowana, zawodnicy mogli też skorzystać z napojów, po biegu czekał na nich ciepły posiłek (bardzo dobre spaghetti), gorąca herbata, owoce, ciasto. Zwycięzcom wręczono puchary i było mnóstwo różnych nagród (tablety, odkurzacze, mikrofalówki, telefony itd.). Razem w zawodach wzięło udział ponad 1400 osób (ukończyły 1443). VIII Szamotuły Samsung Półmaraton zalicza się do cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie.