Swarzędz dostanie 200 tys. zł na przejścia dla pieszych

Swarzędz z jednym z najlepszych projektów: wygrywa dofinansowanie i dostanie 200 tys. zł na przejścia dla pieszych – będzie jaśniej i bezpieczniej. 

Gmina Swarzędz otrzyma dofinansowanie dwóch projektów w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

Projekty zgłoszone przez Swarzędz zostały wybrane spośród 314 lokalnych propozycji złożonych do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łącznie wybrano 68 projektów z całej Polski. Jednak, by znaleźć się w finale, trzeba było pokonać wiele innych propozycji na szczeblu wojewódzkim.

Swarzędz dostanie 200 tys. na przejścia dla pieszych – które z nich zostaną zmodernizowane?

Modernizacji zostaną poddane przejścia dla pieszych mieszczące się na ul. Cieszkowskiego (w pobliżu: ul. Nowy Świat, ul. Kobylnickiej, ul. Kwaśniewskiego) oraz przejścia dla pieszych mieszczące się na ul. Święty Marcin na wysokości ul. Wielkiej Rybackiej, ul. Piaski oraz ul. Granicznej.

Wprowadzone zostanie oświetlenie jasnymi lampami LED (51W), a także wprowadzone będzie pionowe oznakowanie pod postacią pulsatorów. Ponadto, w ramach projektów zamontowane zostaną aktywne lampy LED (6W) – IVS i zastosowane zostanie nowe oznakowanie poziome z użyciem odblaskowej farby.

Fotografia pochodzi ze strony UMiG Swarzędz.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędz dostanie przejścia dla pieszych

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *