Start coraz bliżej – III Półmaraton Szpot Swarzędz

Niemal równe dwa  miesiące pozostały do startu III Półmaraton Szpot Swarzędz. Na liście startowej jest już niemal 400 biegaczek i biegaczy, a to oznacza, że jeszcze nieco ponad 1000 osób może liczyć na udział w tej – od początku bardzo dobrze ocenianej przez uczestników – imprezie. W niedzielę 9 września 2018 roku na swarzędzkim Rynku – miejscu startu półmaratonu – Organizatorzy spodziewają się około 1 500 uczestników . Dla przypomnienia w pierwszej edycji do mety dobiegło 867 biegaczy, a w roku ubiegłym 1122 . Tegoroczny Półmaraton Szpot Swarzędz jest o tyle szczególny, bowiem odbywa się w ramach obchodów 380-lecia lokacji tego miasta i znajduje się w oficjalnym programie rocznicowych uroczystości oraz imprez . Zapewne zatem  380-ty na mecie może sie spodziewać okolicznościowej niespodzianki .

Co spowodowało tak znaczący wzrost liczby uczestników ? Zapewne – co wynika z otrzymanych od biegaczy opinii – bardzo dobra organizacja, ciekawe nagrody, sporo, bo aż 10 kategorii wiekowych oraz szybka, urozmaicona trasa . Założenia Regulaminu, podobnie jak trasa , nie ulegają zmianom. Limit czasu nadal wynosi 180 minut, a meta zlokalizowana będzie na zmodernizowanym Stadionie Miejskim przy ulicy Święty Marcin 1 w Swarzędzu . Zapisy prowadzone są poprzez stronę www.biegi.szpot.pl, a wpisowe wynosi 60 złotych . Wśród nagród rzeczowych znajdzie się miedzy innymi 5 Voucherów od Biura Podróży „ITAKA”, każdy o wartości 500 złotych. Półmaraton Szpot Swarzędz, to jedna z nielicznych imprez biegowych, w których nagrody otrzymują w kategoriach wiekowych nie pierwsza trójka, a pierwsza szóstka – zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Oznacza to ni mniej ni więcej, że na podium  po odbiór nagród finansowych i rzeczowych łącznie zaproszonych zostanie 132 biegaczek i biegaczy . Zwycięzcy oprócz okazałych pucharów zainkasują po 1 200 złotych. Rekordy trasy należą od roku 2016 do Andrzeja Starzyńskiego 1:09:17 wśród panów i od roku 2017 do Patrycji Talar 1:18:20 wśród pań. Co prawda ubiegłorocznemu zwycięzcy – Krzysztofowi Hadasowi do nowego rekordu trasy zabrakło… tylko 4 sekund, ale zabrakło. Kto w tym roku pokusi się o pobicie rekordów, jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że warto, bo to satysfakcja, a może nie tylko ?

Zapraszamy na stronę www.biegi.szpot.pl . Do startu pozostały niemal dokładnie 2 miesiące . Kontakt –  biegi@szpot.pl .Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *