Stadion Miejski w Swarzędzu w na 3 miejscu rankingu małych stadionów

Głos Wielkopolski opublikował subiektywny ranking najładniejszych i najlepiej zlokalizowanych stadionów piłkarskich w Wielkopolsce – na 3 miejscu uplasował się Stadion Miejski w Swarzędzu, a zestawienie wygrał obiekt w Pobiedziskach. 

Ranking Głosu Wielkopolskiego obejmował małe stadiony z obszaru województwa wielkopolskiego. Istotnymi elementami były wyróżniające się elementy na tle pozostałych boisk – świetne położenie, nowoczesna infrastruktura i ciekawe wydarzenia z ostatniego czasu.

Najniższe miejsce na podium rankingu zajął Stadion Miejski w Swarzędzu. Obiekt ten został oceniony jako jeden z najnowocześniejszych w regionie. Wyróżnia się zmodernizowanym budynkiem klubowym, doskonałym przystosowaniem do regularnych rozgrywek oraz jedną, częściowo zadaszoną trybuną, która pomieści do 1500 kibiców. Na stadionie swoje mecze rozgrywa Unia Swarzędz, rywalizująca w III lidze (Grupa 2). Dziennikarze Głosu Wielkopolskiego docenili również malowniczą lokalizację stadionu, nieopodal Jeziora Swarzędzkiego. Zwrócono też uwagę na fakt, że w 2006 roku w Swarzędzu, na Stadionie Miejskim, odbyły się dwa mecze mistrzostw Europy do lat 19 – Austria – Czechy (1:3) oraz Turcja – Szkocja (2:3).

W rankingu najwyżej został oceniony Stadion Miejski w Pobiedziskach. Stadion ten dysponuje trybuną z miejscami dla 700 kibiców, a po przeciwległej stronie boiska znajduje się budynek klubowy wraz z zadaszoną trybuną oraz jedną boczną dla kibiców gości. Doceniono wyjątkowo wysokiej jakości murawę, a także piękne położenie – w bliskim otoczeniu Jeziora Biezdruchowo wraz z plażą miejską i terenami zieleni. Na co dzień mecze rozgrywa tu Huragan Pobiedziska (w IV lidze). Na tym stadionie również odbywały się mecze EURO U-19 w 2006 roku. Kibice mogli obejrzeć trzy pojedynki – Belgia – Czechy (4:2), Szkocja – Hiszpania (0:4), Portugalia – Hiszpania (1:1). W barwach La Furia Roja, zwycięzców całego turnieju, występował wówczas między innymi późniejszy topowy obrońca FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii, Gerard Pique (w Pobiedziskach strzelił Szkotom dwie bramki), a także, znany choćby z gry dla Manchesteru United, pomocnik Juan Mata. Co więcej, poza rozgrywkami piłkarskimi, w 2014 roku odbyły się tu mecze w ramach mistrzostw Europy do lat 18 w rugby.

Poniżej prezentujemy zestawienie Głosu Wielkopolskiego:

  1. Stadion Miejski w Pobiedziskach
  2. Stadion MOSTiR w Międzychodzie
  3. Stadion Miejski w Swarzędzu
  4. Stadion OSIR w Trzciance
  5. Stadion Miejski w Jarocinie
  6. Stadion im. Stanisława Bąka w Wągrowcu
  7. Stadion Miejski OSIR w Kórniku
  8. Stadion Miejski im. Stanisława Kitkowskiego w Chodzieży
  9. Stadion Olimpijski w Więcborku
  10. Stadion Miejski im. Jana Wojdy w Opalenicy

Cały ranking, z opisami obiektów można znaleźć w tym miejscu (do przeglądania na zasadzie slajdów).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Stadion Miejski w Swarzędzu
Stadion Miejski w Swarzędzu w na 3 miejscu rankingu małych stadionów. Fot. Powiat Poznański.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *