Spotkanie z Piosenką religijną osób niepełnosprawnych – „Anielskie Śpiewogranie 2018”.

29 września, w sobotę, w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia na osiedlu Kościuszkowców w Swarzędzu, odbył się “XIV Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej osób Niepełnosprawnych”. Patronat nad przeglądem objął Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Przegląd poprowadziła Sylwiana Hańczyc a nad przebiegiem uroczystości czuwała Pani Basia Kucharska, która kieruje Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski Im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Cieszymy się z tego, że możemy uczestniczyć w takich uroczystościach i wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami cieszyć się muzyką i śpiewem. Jako organizatorzy przeglądu, wspólnie ze wszystkimi, poprosiliśmy Anioła Stróża w piosence “Aniele Aniele”, by nad nami czuwał. Po modlitwie przeprowadzonej przez ks. Proboszcza Dariusza Salskiego zaśpiewaliśmy ukochaną pieśń Ojca św. „Barkę”. Modlitwa nasza została wyrażona śpiewem i zachęciła uczestników przeglądu do indywidualnych i zespołowych występów. Śpiewane przez wszystkich zebranych piosenki religijne, zachęcały do zabawy i okazania wdzięczności gościom i sponsorom, bez których nasz przegląd nie mógłby się odbyć. Nasze talenty i zdolności artystyczne oceniali wybrani goście. Byli to między innymi: Burmistrz Swarzędza Pan Marian Szkudlarek, Pani Barbara Czachura- Przewodnicząca Rady Miejskiej, Urszula Jankowiak i Michał Marzec oraz ks Proboszcz Dariusz Salski.
Jak co roku mieliśmy zaszczyt gościć na naszej uroczystości artystów Opery Poznańskiej Panią Urszulę Jankowiak oraz Państwa Michała i Wandę Marzec, którzy swoim śpiewem poruszyli głęboko nasze serca. Na początku uroczystości zaśpiewali Pieśń Ave Maryja po której wszyscy byli zachwyceni.
W konkursie wzięło udział 12 zespołów:
– Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu
– Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ”SOKOŁY” z Poznania.
– Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących z Poznania.
– Szkoła Podstawowa nr 3 ze Swarzędza
– Dom Samopomocy z Puszczykowa
– Warsztat Terapii Zajęciowej z Murowanej Gośliny
– Warsztat Terapii Zajęciowej z Otusza
– Warsztat Terapii Zajęciowej z Baranowa działające przy Stowarzyszeniu „ROKTAR.
– Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” z Drzązgowa *
– Stowarzyszenie „KLAUDYNKA” z Kórnika
– Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, Warsztat Terapii Zajęciowej z Konarzewa
– Warsztat Terapii Zajęciowej ze Swarzędza.

Każdy śpiewający otrzymał na pamiątkę dwa aniołki z drewna wykonanego przez uczestników naszego warsztatu oraz pięknego ozdobnego aniołka z ciasta. 170 takich aniołków upiekła i ozdobiła na “Anielskie Śpiewogranie” Pani Urszula Mrówka- dziękujemy za taką miłą niespodziankę. Każdy zespół otrzymał nowoczesny odtwarzacz radiowy CD/USB/MP3, pamiątkową statuetkę i dyplom. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni „Abba Ojcze i po wyjściu z Kościoła na znak naszej wiary w to, że Jan Paweł II jest wśród nas, wznieśliśmy do nieba kolorowe balony wypełnione helem. Gdy balony leciały w górę po słonecznym niebie, my chwyciliśmy się za ręce, zrobiliśmy krąg i zaśpiewaliśmy nasz hymn Stowarzyszenia „Jaka siła” i udaliśmy się na poczęstunek.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniu a w szczególności dziękujemy Władzom Gminy i Powiatu za wsparcie finansowe, Pani Urszuli Mrówka, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, Księdzu Proboszczowi, Pani Małgorzacie Nowak z Cukierni “Magdalenka”, Pani Wandzie Konys, Gościom, Wolontariuszom, Pracownikom, Zarządowi Stowarzyszenia, Pani Urszuli Jankowiak, Państwu Wandzie i Michałowi Marzec.

Do zobaczenia za Rok!

 Agata Kiejdrowska – uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Swarzędzu


Relacja z przebiegu Festiwalu Piosenki Religijnej Anielskie Śpiewogranie 2018
http://telewizjastk.pl/programy/czytaj/anielskie-spiewogranie2Agata Kiejdrowska – uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Swarzędzu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *