„Śpiewają całym swoim sercem…”

18 czerwca 2019 r. w SP  3 im. Polskich Noblistów  obchodziliśmy  jubileusz X Gminnego  Konkursu  Piosenki  „Zaczarowana melodia” dla osób niepełnosprawnych .       Honorowy patronat objął  Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, a gośćmi uczestników byli m.in. Barbara Czachura – przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu,  Waldemar Biskupski wiceburmistrz Kostrzyna Wlkp i jednocześnie były dyrektor „trójki”, Barbara Kucharska – radna Rady Miejskiej w Swarzędzu.

.Z roku na rok  poziom śpiewanych utworów jest coraz wyższy, to konkurs w którym muzyka nie ma ograniczeń i żadnych barier… Ten wyjątkowy dzień był pełen  zaczarowanej energii… uczestnicy śpiewali całym swoim sercem. Do konkursu przygotowywali się od kilku miesięcy, to cel … wejść  na scenę i przez te kilka minut być najlepszym piosenkarzem na świecie.

W konkursie wzięło udział 30 wykonawców z  placówek: Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Swarzędza, SP3, SP4, SP w Paczkowie, gościnnie z zaprzyjaźnionych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pobiedzisk oraz przedstawiciel Poznańskiej Integracyjnej Drużyny Harcerskiej. Poziom wykonawców był bardzo wysoki dlatego jury przyznało wszystkim nagrodę Grand Prix . Nasi cudowni przyjaciele Halina Benedyk i Marco Antonelli uświetnili imprezę swoim występem….. śpiewali z młodzieżą wspierali i dodawali otuchy.

Młodzi, utalentowani pełni energii zarazili mnie i całą publiczność swoją pasją śpiewania w której widać prawdziwą miłość do muzyki. Dziękuje Wam za pogodę ducha , naturalność i uśmiech który zaraża.  Za to ze potraficie zawsze być sobą Do zobaczenia za rok –

Emilia Wiśnioch

Fot. BCz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *