Pomoc doraźna w 2020 roku będzie w Swarzędzu – aktualizacja

AKTUALIZACJA – Pomoc doraźna 2020 w Swarzędzu: będzie świadczona przez Przychodnię „Gaudium” – ul. Serdeczna 21 G, Zalasewo, telefon 61 307 7 307, wcześniej na ul. Kórnickiej w Swarzędzu. 

Jak informowaliśmy na portalu i w „Informatorze Swarzędzkim” Przychodnia lekarska Multi-Medic, która w Swarzędzu pełniła nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, wypowiedziała umowę z NFZ. Powodem  – według – przychodni było zbyt niskie finansowanie jej działalności przez NFZ.  Kierownik przychodni Tomasz Matecki informował, że „właściciele przychodni zmuszeni są z własnych środków dofinansowywać leczenie pacjentów. Ostatnio – kwotami po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie”.

Mieszkańcy Swarzędza i okolicznych gmin stanęli przed koniecznością korzystania z niezbędnej pomocy doraźnej w godzinach wieczornych i w święta w Poznaniu. NFZ w Poznaniu informował, że 6 listopada ogłosił konkurs ofert na świadczenie pomocy doraźnej w zakresie nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej a podmioty, które zdecydują się wziąć udział w krokusie mogą  liczyć na większe finansowanie. Proponowana cena jest obecnie o 10 procent wyższa od dotychczasowej i wynosi 137 700 zł (ryczałt miesięczny).

Dzisiaj możemy poinformować, że w rezultacie konkursu ogłoszonego przez oddział NFZ w Poznaniu wyłoniona została przychodnia, która od 1 stycznia 2020 r.  świadczyć będzie pomoc doraźną w godzinach nocnych i w dni świąteczne mieszkańcom gminy Swarzędz oraz gmin Kostrzyn, Kleszczewo i Pobiedziska.

Jest to Poradnia Nocnej i Świątecznej Pomocy Doraźnej – Przychodnia „Gaudium”(bud. Centrum Medyczne „Persona”) w Swarzędzu przy ul. Kórnickiej 75 tel. 61 307 7 307. Ten adres nie jest już aktualny. Pomoc doraźna 2020 w Swarzędzu: będzie świadczona przez Przychodnię „Gaudium” – ul. Serdeczna 21 G w Zalasewie, telefon 61 307 7 307.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

 

2 thoughts on “Pomoc doraźna w 2020 roku będzie w Swarzędzu – aktualizacja

 • 18 sierpnia 2020 at 10:46
  Permalink

  w dniu 17.08 2020 krotko po godz 18 prosilam o udzieleni porady lekarza po krotkiej rozmowie lekarz udzieli mi wskazowki co mam kupic w aptece mimo ze lek mozna tajnie kupic na recepte ale pomijajac ta kwestie nie pofatygowal sie zapytac mnie czy biore stale leki a lek ktory mi polecil w zadnym wypadku nie moglam brac ze wzgladu na cukrzyce,wiec pytam sie czy lekare dzisiaj maja dzisiaj tak wszystko gdzies czy raczej zalezy im tylko na tym zeby skasowac z NFZ za wizyte a co sie z pacjentem stanie maja gleboko w dupie.Wszystkim zycze zdrowia,bo na pomoc dorazna w swarzedzu przy ul.slonecznej nie maja co liczyc.

  Reply
 • 26 kwietnia 2020 at 02:14
  Permalink

  w dniu 25.04.2020 ok godz 23 nie udzielono mojej córce pomocy poniewaz stwierdzono na miejscu ze nie maja srodka znieczulajacego na skóre dziecka po 2 godzinach walki o to aby córka byla przyjeta zadzwonilem do szpitala na Krysiewicza w Poznaniu przedstawilem cala sytację i poproszono mnie o przyjazd do szpitala córka otrzymala pomoc a przychodnia poniesie teraz odpowiedzialnosc za brak udzielenia pomocy

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *