Mecz do jednej bramki. Unia zmiażdżyła Krobiankę

W 14. serii gier do Swarzędza przyjechała Krobianka Krobia. Podopieczni Patryka Kniata nie mieli z nią jednak problemu i wygrali aż 5:0.

Na pierwsze trafienie kibice nie musieli czekać. W 6. minucie po zamieszaniu w polu karnym gości piłka wpadła pod nogi Tomasza Neumanna, który umieścił ją w siatce.

Po upływie niespełna dziesięciu minut było już 2:0. Krystian Antczak przerzucając linię obrony Krobianki podał do Mateusza Świergiela. Kapitan Unii przyjął futbolówkę i silnym strzałem przeniósł ją do bramki.

Przed przerwą swarzędzanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Patryk Pawłowski, którego uderzenie w 37. minucie spotkania odbiło się od poprzeczki.

Po zmianie stron reprezentanci SKS-u nadal prowadzili grę. W 69. minucie Tomasz Neumann z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 3:0. Był to drugi gol “Mobilnego” tego dnia.

Siedem minut później w jednej z licznych akcji gospodarzy w polu karnym Krobianki do futbolówki dopadł Krystian Antczak. Napastnik Unii skrzętnie wykorzystał fakt, że stoi kilka metrów przed bramką i akurat nikt go nie atakuje. Atomowym uderzeniem zdobył czwartą bramkę dla “Dumy Swarzędza”.

Rezultat spotkania na 5:0 ustalił w 85. minucie Mikołaj Remlein. Wprowadzony w drugiej połowie pomocnik zbiegł ze skrzydła do środka i z kilkunastu metrów zaaplikował rywalom kolejnego gola.

Warto wspomnieć, że gdyby piłkarze Patryka Kniata byli skuteczniejsi, to mecz mógłby zakończyć się dwucyfrowym triumfem. Niemniej ważne jest zwycięstwo, które pozwoliło wrócić Unitom na drugą pozycję w IV-ligowej tabeli.

Unia Swarzędz – Krobianka Krobia 5:0 (2:0)

Bramki: Tomasz Neumann (6′, 69′), Mateusz Świergiel (15′), Krystian Antczak (76′), Mikołaj Remlein (85′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Patryk Pawłowski, Tomasz Neumann, Jakub Dohnal (58′ Dominik Nowacki), Mikołaj Kistowski – Wojciech Antczak, Paweł Koralewski, Mateusz Świergiel (75′ Tomasz Węcławek), Marcin Łażewski (59′ Mikołaj Remlein) – Krystian Antczak, Krzysztof Stępiński (68′ Piotr Babuszkiewicz).

Widzów: 110.

Jan Piechota, Fot. Szymon Kawecki





Tabela ligi

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka143137-1610-1-36-0-04-1-3
2Unia Swarzędz142933-189-2-38-1-01-1-3
3Centra Ostrów Wlkp.142831-228-4-25-4-03-0-2
4Nielba Wągrowiec142725-198-3-34-2-24-1-1
5Pogoń Nowe Skalmierzyce142531-257-4-35-2-22-2-1
6Polonia Kępno142528-228-1-54-0-34-1-2
7Victoria Września142224-166-4-45-2-21-2-2
8Sokół Pniewy142222-237-1-63-0-44-1-2
9Obra Kościan142116-166-3-53-1-33-2-2
10LKS Gołuchów142023-186-2-65-2-31-0-3
11Polonia Leszno142019-156-2-63-2-13-0-5
12Warta Międzychód141922-235-4-54-2-11-2-4
13Tarnovia Tarnowo P.141822-194-6-43-2-21-4-2
14Orkan Śmiłowo141818-235-3-65-1-10-2-5
15Ostrovia Ostrów Wlkp.141720-265-2-73-1-12-1-6
16Zjednoczeni Trzemeszno141625-285-1-84-0-31-1-5
17Kotwica Kórnik141127-363-2-90-0-03-2-9
18KS Opatówek141112-213-2-92-1-51-1-4
19Krobianka Krobia14913-382-3-92-2-30-1-6
20Olimpia Koło14512-361-2-111-1-30-1-8



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: