Lider Swarzędz wygrał dla tragicznie zmarłego kolegi

Lider Swarzędz wygrał dla tragicznie zmarłego kolegi: zwycięstwo 3:0 nad Clescevią czarno-czerwoni poświęcili pamięci Patryka Kowalskiego.

Jeszcze tydzień temu otworzył wynik meczu przeciwko Czarnym Wróblewo (wygrana 5:2). Kilka godzin później Patryk Kowalski został poważnie ranny w wypadku samochodowym, a w poniedziałek zmarł. W sobotę 3 października w Połajewie nad Gopłem drużyna Lidera pożegnała swojego kolegę z boiska, a dobę później wyszła na spotkanie z Clescevią, które zaczęło się od minuty ciszy. Pierwsza połowa była wyrównana, a w jej trakcie przeszła nad boiskiem w Kleszczewie ulewa. W drugiej części wyżej notowany i dodatkowo zmotywowany Lider osiągnął swój cel zdobywając trzy bramki, wszystkie po szybkich atakach. Trafianie rozpoczął Stępniak wypracowując sobie idealną pozycję i precyzyjnie trafiając. Podwyższył Książkiewicz wykorzystując sytuację sam na sam. Wynik zamknął Jakubek, który zatańczył między rywalami w polu karnym i zdobył gola dobijając po własnym uderzeniu.

Liga okręgowa: Clescevia Kleszczewo – Lider Swarzędz 0:3 (0:0) Bramki: Stępniak, Książkiewicz i Jakubek. Skład Lidera: Raczek, Korcz (Koralewski), Górczewski, Ciesielski(k), Zboralski – J. Maćkowiak, Rybarczyk, Stępniak, Marzec (Książkiewicz), Jędraszyk, Jakubek (H. Maćkowiak) oraz Strugalski; trener Maciej Rybicki

Punkty zgubiły Avia Kamionki (1:1 z Sucharami Suchy Las) i Polonia II Środa Wlkp. (0:1 z Płomieniem Nekla) i trzy drużyny gminy Swarzędz zgodnie wygrywając swoje mecze (Złoci Złotkowo – Meblorz Swarzędz 2:3, LKS Baborówko – Piast Kobylnica 1:2) jeszcze bardziej odskoczyły rywalom. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

1. Meblorz Swarzędz         9 27 40:8
  2. Piast Kobylnica              8 24 27:4
  3. Lider Swarzędz              9 24 33:6
  4. Płomień Nekla               8 18 20:15
  5. Polonia II Środa Wlkp.   8 17 11:4
  6. Avia Kamionki               8 16 26:11

W najbliższą sobotę Lider podejmie Avię Kamionki.

O tym, że Lider Swarzędz wygrał dla tragicznie zmarłego kolegi, ale też inne aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.