Koronawirus: pracownicy Bridgestone chcą wstrzymania produkcji

Koronawirus. Pracownicy poznańskiej fabryki Bridgestone w obawie o swoje zdrowie chcą wstrzymania produkcji. Dzisiaj spotkanie zarządu firmy w tej sprawie. 

Niedawno informowaliśmy o działaniach pracowników zakładów koncernu Volkswagen, którzy chcieli zatrzymania prac. Do wstrzymania produkcji ostatecznie doszło.

Podobnie ma się sprawa w przypadku pracowników producenta opon, firmy Bridgestone. W poznańskim zakładzie tej firmy wielu pracowników to mieszkańcy gminy Swarzędz. Pracownicy firmy nie chcą być narażeni na ryzyko choroby w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakładowa Solidarność zauważa, że warunki pracy – w halach, w których gromadzi się po kilkadziesiąt osób – sprawiają, że o zarażenie wyjątkowo łatwo. Co więcej wspólne szatnie, tylko zwiększają ryzyko zarażenia.

Pracownicy dostrzegają, że firma udostępnia szereg środków zapobiegawczych, jak środki higieniczne, ale obawiają się, że to nie wystarczy.

Dzisiaj (20 marca) ma się odbyć spotkanie związkowców i szefostwa fabryki w tej sprawie. Pracownicy bardzo liczą na wstrzymanie produkcji, jak to miało miejsce w przypadku zakładów Volkswagena.

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z koronawirusem przeczytasz tutaj.

koronawirus bridgestone

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *