Kino Letnie w Swarzędzu – 20 sierpnia, w piątek wieczorem inauguracja

W piątkowy wieczór, 20 sierpnia odbędzie się inauguracyjny seans – startuje Kino Letnie w Swarzędzu, na początek komedia „Jeszcze dalej niż północ”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu wraz z Ośrodkiem Kultury w Swarzędzu wszystkich miłośników srebrnego ekranu zapraszają na inauguracyjny seans w ramach Kina Letniego. Pokaz odbędzie się w parku przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu (wejście od ulicy Jesionowej) w piątek 20 sierpnia o godzinie 20.30. Organizatorzy sugerują, by zabrać ze sobą leżaki i koce, by móc w komforcie rozkoszować się projekcją.

A co obejrzymy w przyjemnej, plenerowej atmosferze? Wyświetlona zostanie francuska komedia „Jeszcze dalej niż północ”. Poznamy niezwykłe losy pomysłowego naczelnika poczty, który za oszustwo zostaje zesłany do pracy w północnej Francji. Jest ona dla niego uosobieniem miejsca, w którym można spotkać wszystko, co najgorsze dla „południowca” – beznadziejna pogoda, brak słońca, zamknięci w sobie ludzie mówiący niezrozumiałym dialektem pikardyjskim, itd. Zobaczymy, czy jego wyobrażenia pokryją się z rzeczywistością.

Jak zaznacza OPS: „projekt swarzędzkiego Kina Letniego został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz. Inicjatywa pokazuje, że warto angażować się w sprawy swojego miasta, warto tworzyć autorskie projekty, których realizacja odmienia jego oblicze i przynosi mieszkańcom dużo radości.”

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Kino Letnie w Swarzędzu
Kino Letnie w Swarzędzu. Grafika: OPS Swarzędz.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *