Kadetki U15K Lider BIOFARM Swarzędz w Finale Mistrzostw Polski

Kolejny fantastyczny weekend swarzędzkiej koszykówki za nami – Kadetki U15K Lider BIOFARM Swarzędz zagrają w Finale Mistrzostw Polski!

W Toruniu Kadetki U15K trenerów Andrzeja Śniadka i Marcina Madanowskiego rywalizowały w półfinale Mistrzostw Polski. W piątek, 26 kwietnia, Liderki pokonały po zaciętym meczu MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 44:35. Trenerzy bardzo dobrze przygotowali taktycznie zespół do rywalizacji, a zawodniczki bardzo dobrze realizowały założenia i przede wszystkim fantastycznie broniły.

Drugiego dnia, również dobrą obroną, swarzędzanki pokonały UKS Huragan Wołomin 50:42. Drużyna Lidera w większości składa się z rok młodszych zawodniczek, dla których już sam udział w półfinale był wielkim osiągnięciem. Dwa zwycięstwa w półfinale stawiały Lidera w dobrej sytuacji przed ostatnim dniem.

W niedzielę, 28 kwietnia, w pierwszym meczu Wołomin pokonał Głuchołazy co dało Liderkom awans do Finału Mistrzostw Polski już przed meczem z gospodyniami z Torunia. Liderki uległy w ostatnim meczu MKKS Katarzynkom 44:71, ale awansowały z drugiego miejsca.

Jest to przeogromny sukces tego zespołu. Celem tego zespołu był awans do rozgrywek strefowych, a tutaj udało się awansować do ćwierćfinału, półfinału i ostatecznie do wielkiego finału, w którym zagra osiem najlepszych drużyn w Polsce.

Liderki zagrały w składzie: Laura Chmielewska (9,11,2), Amelia Cimińska (-,1,1), Aleksandra Kamińska (-,0,2), Alicja Kobylińska (2,4,5), Lidia Kołodzińska (4,12,2), Hania Kozielczyk (-,0,3), Nadia Michalak (3,6,4), Milena Nowak (20,11,16), Alicja Rogowy (2,5,3), Wiktoria Sakowska (-,-,2), Julia Trząsalska (2,0,2), Pola Własny  (-,0,-) oraz Olga Woźniak (2,0,2). Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 22-26 maja w Gdyni i będzie to wielkie sportowe święto dla tego zespołu.

Kadetki U15K Lider BIOFARM

Lider w Kadrze Wielkopolski

W dniach 25-28 kwietnia odbyło się pierwsze zgrupowanie Kadry Wielkopolski rocznika 2011/12. Z dumą prezentujemy Liderki, które trenują pod okiem trenerów: Magdy Stawickiej, Kamila Słowika oraz Krzysztofa Chmielarza:

Młodziczki Starsze U13K Lidera w półfinale MP

Zespół Młodziczek Starszych U13K Lider BIOFARM Swarzędz trener Marty Urbaniak rywalizował w dniach 19-21 marca rywalizował w Gorzowie Wlkp. w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Liderki w piątkowym meczu pokazały siłę zespołu i wysoko pokonały MOSiR Bochnia 109:35. Po pierwszym dniu już można było stwierdzić, że sobotnie spotkanie z gospodyniami z ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. będzie meczem o pierwsze miejsce w turnieju. Swarzędzanki dobrze rozpoczęły i prowadziły przez całą pierwszą połowę, a na przerwę schodziły przy wyniku 39:28. Niestety kiepsko zaczęły trzecią kwartę i pozwoliły rywalkom wrócić do meczu. Doping obydwu grup kibiców był fantastyczny i mocno wspierał obie drużyny. Rywalki zbliżały się na kilka punktów, ale w trzeciej kwarcie nie udało im się wyjść na prowadzenie. W czwartej kwarcie emocje sięgnęły zenitu. Rywalki zbliżyły się na jedno posiadanie. W 32 minucie mieliśmy remis po 60, potem po 62. W 36 minucie gorzowianki wyszły w końcu na prowadzenie 66:65, ale prowadziły dokładnie 9 sekund, gdyż szybkim koszem odpowiedziała Iga Nitschke, która zaliczyła akcję 2+1. Liderki niesione dopingiem zdobyły kolejne 11 punktów i wygrały 77:68.

Ostatniego dnia swarzędzanki wysoko pokonały TRS Siła Ustroń 107:43 i zajęły pierwsze miejsce w ćwierćfinale, a wysokość zwycięstw pozwoliła na rozstawienie do losowania w z pierwszego koszyka.

Półfinały odbędą się w dniach 10-12 maja, Liderki zagrają we Wrocławiu, gdzie zmierzą się ze Ślęzą, MUKS Bydgoszcz oraz MKS MOS Katowice. Jest to wielki sukces zespołu Marty Urbaniak, który jak burza przeszedł zarówno rozgrywki strefowe i ćwierćfinałowe.

Lider BIOFARM Swarzędz zagrał w składzie: Maja Andrzejczak (12,9,12), Lena Besztocha (5,0,2), Zuzanna Białas (6,2,12), Amelia Chmielewska (0,0,8), Matylda Jęczmionka (12,6,14), Klaudia Kapturska (9,8,11), Iga Nitschke (19,16,18), Lena Pruszkowska (15,0,10), Maria Sobańska (0,17,4), Lena Stróżyńska (8,9,7), Hanna Szopka (21,10,9), Hania Zawieja (2,-,0).