Jak głosował Swarzędz (100% komisji) , Poznań i Powiat Poznański – wyniki 84,23% obwodowych komisji wyborczych

Tak głosował Swarzędz – wyniki 100% komisji wyborczych

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI11 691
43,24%
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ7 231
26,74%
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ4 206
15,56%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE2 084
7,71%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ1 825
6,75%
Razem27 037
100%

 

Z danych z 84,23 proc. obwodowych komisji wyborczych (390 na 463) wynika, że w okręgu zagłosowało 425 385 osób.

Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP – Okręg wyborczy nr 39 Poznań

KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI – 45,29 proc. (192 671 głosów)

  1. JAŚKOWIAK Joanna – 55 666
  2. SZŁAPKA Adam Stanisław – 42 143
  3. STERCZEWSKI Franciszek Wojciech – 20 434
  4. DZIKOWSKI Waldy – 16 936
  5. GRUPIŃSKI Rafał Szymon – 14 545
  6. ZIÓŁKOWSKI Szymon Jerzy – 10 557
  7. FIEDLER Arkady Elpidio – 6 035
  8. MURAWA Dawid Paweł – 4 586
  9. MAZUREK Marta- 3 970
  10. KOSAKOWSKA Magdalena Anna – 3 558
  11. GUTORSKA Agata Hanna – 2 975
  12. JANICKA Izabela Anna – 2 614
  13. PANKOWSKI Marek Jerzy – 2 040
  14. FABIŚ-SZULC Karolina Urszula – 1 718
  15. SADYŚ Izabela – 1 207
  16. WITUSKI Maciej Maria – 1 187
  17. WIECZOREK Nina Magdalena – 720
  18. IGNASZEWSKI Bartłomiej Zdzisław – 713
  19. KARCZEWSKA-KRZEMIŃSKA Beata – 679
  20. CYBULSKA Wioletta – 388

KW Prawo i Sprawiedliwość – 25,41 proc. (108 093 głosów)

  1. EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna – 36 814
  2. SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej – 20 249
  3. WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr – 18 823
  4. DZIUBA Tadeusz Antoni – 11 998
  5. ZYSK Tadeusz – 6 022
  6. STRYJSKA Małgorzata Irena – 2 207
  7. ŻELAZNY Filip – 1 879
  8. CZERWIŃSKI Zbigniew – 1 672
  9. SOMMERFELD Jacek – 1 136
  10. DEMBIŃSKI Krzysztof Henryk – 1 051
  11. BRZOZOWSKA Iwona Anna – 961
  12. WŁODARCZAK Katarzyna Barbara – 855
  13. STACHOWIAK-GAUDEN Anna – 700
  14. SZELĄGOWSKI Piotr Adam- 682
  15. KULECZKA-DRZEWIECKA Ewa – 678
  16. DALESZYŃSKA Marta Ewa – 536
  17. MARKIEWICZ Marian Jan – 507
  18. RACZKOWSKI Mateusz Kacper – 475
  19. KRZYŻANOWSKA-WALASZCZYK Ewa Urszula – 442
  20. BRATKOWSKI Wojciech – 406

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 16,40 proc. (69 760 głosów)

  1. UEBERHAN Katarzyna – 27 566
  2. KRETKOWSKA Katarzyna Maria – 12 789
  3. WACHOWSKA-KUCHARSKA Anna Małgorzata – 5 969
  4. ZIÓŁKOWSKA Agnieszka Maria – 4 068
  5. KANIA Henryk – 3 361
  6. LEWANDOWSKA Zuzanna Sara – 2 652
  7. OWSIANNA Halina Maria – 1 959
  8. URBAŃSKA Beata Kinga – 1 761
  9. WOJCIECHOWSKA Magdalena Adrianna – 1 753
  10. SZLINDER Maciej Karol – 1 315
  11. MAJEWSKI Dawid – 1 051
  12. MONDRY Marek Ireneusz – 1 050
  13. DYLEWICZ Łukasz Mateusz- 829
  14. PALUS Adrianna- 816
  15. WRÓBLEWSKI Maciej Jarosław – 728
  16. STANIEWSKI Marcin – 527
  17. SKURZYŃSKI Jakub Marcin – 502
  18. BORUSIŃSKA Renata Teresa – 385
  19. KRYSTEK Grzegorz Andrzej – 377
  20. JÓŹWIK Dariusz Radosław – 302

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 6,63 proc. (28 195 głosów)

  1. MIERZEJEWSKI Jakub Piotr- 13 648
  2. SOCHA Justyna Anna- 3 185
  3. ZIMMER Paweł – 1 476
  4. OSZMIAN Ryszard – 1 202
  5. MĄCZKA Paweł Stefan – 1 112
  6. SAKOWICZ Grzegorz Michał – 981
  7. MALICKI Paweł Dawid – 959
  8. ANDRZEJEWSKI Michał – 762
  9. DUDZIAK Alicja Maria- 715
  10. MUSZAK Aldona- 655
  11. ŚWIERGIEL Szymon – 631
  12. SZCZESIAK Sylwia – 566
  13. FRANKOWSKI Michał Aleksander – 491
  14. ANDRZEJCZAK Katarzyna Elżbieta – 351
  15. PAECH Jan Aleksander – 349
  16. DOMBKOWSKI Marcin- 346
  17. HEIDRYCH Ewa Grażyna – 225
  18. KARBOWSKI Radosław – 203
  19. PULIK Krystyna Grażyna – 189
  20. SPIESZALSKI Jędrzej – 149

KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 6,27 proc. (26 666 głosów)

  1. JANKOWIAK Wojciech – 11 223
  2. KALEMBA Marcin Krzysztof – 2 161
  3. KRAKOWIAK Julia Maria – 2 001
  4. BAUMGART Marek Piotr – 1 535
  5. BRZEZIŃSKA Agnieszka Adriana – 1 044
  6. TOMCZAK Michał Bartłomiej – 967
  7. FRĄCKOWIAK Szymon – 857
  8. ZYDORCZAK Włodzimierz Andrzej – 811
  9. WICHER Aneta Iwona – 654
  10. MANIKOWSKA-KRAWIEC Grażyna Maria – 585
  11. SIEMIŃSKI Paweł Czesław – 577
  12. KACZMAREK Urszula Teresa – 567
  13. WOŚKOWIAK Wojciech Tadeusz – 552
  14. BŁOCHOWIAK Arkadiusz Stanisław – 534
  15. KLIMEK Rafał – 509
  16. BEER Marek Stanisław – 505
  17. PAWAŁOWSKI Sylwester – 456
  18. WŁODARCZYK Martyna Maria – 419
  19. KOSTANIAK Olga Sara – 400
  20. PAWŁOWSKA Miranda Beata – 309

Do Senatu wybrana została Jadwiga Rotnicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: