III swarzędzkie warsztaty flażoletowe – 7-11 sierpnia w Ośrodku Kultury

W dniach od 7 do 11 sierpnia 2023 roku, w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbędą się III swarzędzkie warsztaty flażoletowe, które poprowadzi dr Lindsay Davidson.

Warsztaty flażoletowe, pod nazwą „Flet 6-otworowy w muzyce celtyckiej” jest organizowany przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu w partnerstwie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Zajęcia adresowane są do osób grających na flażoletach, w tym nauczycieli muzyki, edukacji wczesnoszkolnej i zajęć świetlicowych.

Uczestnicy warsztatów otrzymają na miejscu zeszyt nutowy z repertuarem zajęć w zapisie nutowo-tabulaturowym na flażolet „D”. W piątek 11 sierpnia o 12:00 w Swarzędzu na Rynku przed Ratuszem odbędzie się występ uczestników warsztatów dedykowany mieszkańcom podczas, którego Burmistrz i Przedstawiciel ODN-Poznań wręczą Dyplomy Uczestnictwa w Warsztatach.

By wziąć udział w warsztatach należy uiścić kwotę wpisowego w wysokości 150 zł (zawiera ona obiady i materiały nutowe). Kwotę należy wpłacić na konto Ośrodka Kultury w Swarzędzu BNP PARIBAS. Nr rachunku: 38 1600 1084 1849 8437 8000 0001 w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika warsztatów z dopiskiem WARSZTATY FLAŻOLETOWE. Zapisów dokonuje Wojciech Wietrzyński (tel. 508 897 341, e-mail lwjkwietrzynski@gmail.com).

III swarzędzkie warsztaty flażoletowe poprowadzi dr Lindsay Davidson

Lindsay Davidson – szkocki dudziarz, kompozytor i pedagog. Studiował w Reid School of Music na Uniwersytecie w Edynburgu i jest pierwszym w historii muzykiem, który uzyskał dyplom uniwersytecki w zakresie gry na dudach. Po dyplomie kontynuował studia nad kompozycją i komputerową syntezą dźwięku. Wkrótce potem rozpoczął działalność artystyczną i pedagogiczną.

W 2007 roku otrzymał doktorat na podstawie pracy pt. Towards A Fusion Of Western Classical/Contemporary And Traditional Scots Bagpipe Composition Techniques: „Manntaireachd” oraz licznych kompozycji, które artysta wykonywał po raz pierwszy jako dzieła napisane specjalnie dla niego.

W uznaniu jego talentu i dorobku artystycznego, Lindsay został wybrany Dudziarzem Miejskim swojego rodzinnego Linlithgow, oficjalnym dudziarzem klanu Davidsonów, jednego z najliczniejszych w Szkocji (od 1992). W 2004 roku, otrzymał nominację na Nadwornego Kompozytora Barona Ardgowan, co było poprzedzone licznymi zamówieniami na utwory muzyczne ze strony Barona. Lindsay pełni także funkcję Musician in Residence w British International School of Cracow.

Lindsay Davidson ma na swoim koncie koncerty, prowadzenie warsztatów, a także wykłady w wielu krajach świata: od Europy Wschodniej po Stany Zjednoczone i od Wenezueli po Japonię.

Działa również jako tłumacz. Przetłumaczył m.in. tekst do albumu pt. Chopin autorstwa prof. Mieczysława Tomaszewskiego (książka ta otrzymała nagrodę PTWK w kategorii Albumy) i książkę prof. Andrzeja Hejmeja pt. Music in Literature: Perspectives of Interdisciplinary Comparative Literature wydaną przez Peter Lang w roku 2014.

Jest współzałożycielem i dyrektorem międzynarodowej szkoły w Krakowie, Embassy International School.

Częścią tradycyjnego instrumentarium muzyki celtyckiej (w tym szkockiej) jest flażolet i dlatego od 7 do 11 sierpnia 2023 roku Lindsay Davidson będzie prowadził Warsztaty Flażoletowe.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

III swarzędzkie warsztaty flażoletowe
III swarzędzkie warsztaty flażoletowe – 7-11 sierpnia w Ośrodku Kultury

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *