Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: już 31! Będzie się działo!

29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Swarzędz po raz kolejny przyłącza się do akcji i na finał zaprasza do Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Jak co roku nie zabraknie ciekawych koncertów, loterii, licytacji i dobrej zabawy. Ponadto już po raz 8 wystartuje Swarzędzki Bieg WOŚP, a po raz pierwszy odbędzie się turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Więcej aktualności na ten temat można przeczytać w TYM miejscu.

Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany przy Ośrodku Kultury. Do akcji już zgłosiły się szkoły z naszego miasta i gminy. Wszystkie osoby zainteresowane założeniem  Firmowych Puszek Sztabowych proszone są o kontakt ze Swarzędzkim Sztabem WOŚP (tel.: 61 651 02 19, e-mail: biuro@ok-swarzedz.pl). Swarzędzki Sztab WOŚP otrzymał również Złote Serduszko, które będzie przedmiotem licytacji najbardziej hojnych darczyńców. Jest to duże wyróżnienie dla Swarzędza, ponieważ Fundacja WOŚP przekazała tylko 15 serduszek dla wszystkich Sztabów w Polsce.

Przypominamy, że podczas poprzedniego finału w Swarzędzu udało się zebrać 390 892,62 zł. Ciekawe, czy tym razem uda się ustanowić kolejny rekord…

Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierane pieniądze na walkę z sepsą. Jest zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Więcej informacji znajduje się znajdziemy pod TYM linkiem.

W ramach 31. Finału WOŚP planuje kupić: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF, analizatory do diagnostyki molekularnej typu multiplex PCR, analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego, zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych, systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości, komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: już 31! Będzie się działo!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *