Festyn Eko Babie Lato – 12 września będzie się działo w Swarzędzu

12 września na Scenie nad Jeziorem odbędzie się festyn rodzinny Eko Babie Lato. W czasie festynu, którego głównymi tematami są ekologia i ochrona środowiska, przewidziano wiele ciekawych warsztatów, konkursów i pokazów.

Na stoisku Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej będzie można uzyskać informacje na temat segregowania odpadów oraz wziąć udział w konkursach na temat segregacji. Na interaktywnym stoisku edukacyjnym przygotowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu wraz z Nadleśnictwem Babki dowiedzieć się będzie można wszystkiego o drewnie jako surowcu odnawialnym. Za pomocą mikroskopów będzie można sprawdzić najmniejsze elementy budujące drewno.

Ponadto dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne i zabawy z drewnem. Na festynie będzie również ekologiczna strefa kreatywna, gdzie każdy będzie mógł wykorzystać swój potencjał twórczy i wykonać obrazek na plastrze drewna, zwierzątka z materiałów recyklingowych, eko instrumenty czy witraż z kwiatów i liści.

Natomiast Ekopatrol Straży Miejskiej w Swarzędzu pokaże ekologiczny sposób palenia w domowych piecach węglowych oraz zademonstruje działanie zadymiarki używanej do wykrywania nielegalnych podłączeń kanalizacji sanitarnej. Ponadto na festynie przewidziano ciekawą atrakcję dla najmłodszych – malowanie wraków samochodów.

Więcej informacji na temat festynu znajdziecie TUTAJ

Festyn Eko Babie Lato – program

16:00 – EKOCIUSZEK i EKOPOCIĄG – konkursy

17:00 – Bawmy się z ekologią

17:30 – Rozstrzygnięcie konkursów EKOCIUSZEK i EKOPOCIĄG

18:00 – Bawmy się z ekologią

18:30 – Sekcja wokalna Ośrodka Kultury

19:30 – Sekcja tańca Ośrodka Kultury

20:00 – zespół Łobuzy

 

Zbiórka odpadów problemowych – parking przy ul. Strzeleckiej / Kosynierów (zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady wielkogabarytowe, zużyte baterie i świetlówki):

Piątek, 11.09. godz. 10:00 – 18:00 i Sobota, 12.09. 10:00 – 14:00

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Festyn Eko Babie Lato

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *