Festiwal ornitologiczny w Muzeum w Uzarzewie – „Ptasie odloty”

10 września 2023 w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie odbędzie się festiwal ornitologiczny „Ptasie odloty”. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 i potrwa do 15:30.

Festiwal skierowany jest zarówno do osób związanych z ornitologią, jak i amatorów, dzieci i całych rodzin.

Podczas imprezy przewidziano wiele atrakcji takich jak: obrączkowanie ptaków, pokaz sokolniczy (prezentacja jastrzębi, sokołów i sów), spacery ornitologiczne prowadzone przez studentów należących do Koła Ornitologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, warsztaty fotografii przyrodniczej, wystawa plenerowa „Na skrzydłach przeszłości”, stoisko edukacyjne Wielkopolskiego Parku Narodowego (gry i zabawy przyrodnicze), warsztaty malowania ptaków na materiałach (torbach, koszulkach), warsztaty plastyczne, warsztaty garncarskie, warsztaty „Oko w oko z papugami”, warsztaty „Poznajemy różne gatunki ptaków oraz innych zwierząt”.

Ponadto nie zabraknie ciekawych ptasich pokazów i opowieści: Adam Gatniejewski opowie o jerzykach, dr inż. Bartosz Krąkowski o swoich badaniach nad gęsimi migracjami, Tomasz Skorupka przedstawi prezentację o ptasich gatunkach, które uważano dawniej za święte, dr Ewa Burda opowie o programie odbudowy populacji dropia, a prof. UPP dr hab. inż. Tadeusz Mizera zreferuje temat zmian w awifaunie Wielkopolski na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

W części artystycznej zaplanowano quest „Uzarzewo-gdzie historia z przyrodą się spotyka”, grę „Ptasi wyścig kapsli”, zabawy „Szczudłak”, „Ptasie gniazda”, a także konkurs z nagrodami na najlepsze ptasie przebranie. Więcej szczegółów na temat festiwalu znajduje się TUTAJ.

Bilet wstępu na festiwal ornitologiczny „Ptasie odloty”:

  • dorośli 10 zł
  • dzieci i seniorzy 8 zł
  • dzieci do lat 7 bezpłatnie

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Festiwal ornitologiczny w Muzeum w Uzarzewie
Festiwal ornitologiczny w Muzeum w Uzarzewie – „Ptasie odloty”

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *