Ferie w bibliotekach marszałkowskich

Marszałkowskie instytucje kultury mają ciekawą ofertę na zbliżające się ferie w Wielkopolsce. Biblioteki Pedagogiczne w całym regionie przygotowały bogaty program, zarówno o charakterze rozrywkowym, jak i edukacyjnym. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i ciekawie spędzi czas w dniach zimowej przerwy w nauce.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz jej filie w Jarocinie, Kępnie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim i Pleszewie przygotowały między innymi zajęcia zaznajamiające dzieci z pracą bibliotekarza, warsztaty plastyczne oraz logopedyczne, spotkania z książką oraz z origami, a także gry planszowe. Nie zabraknie też zabaw ruchowych i zagadek, a w ramach odpoczynku będzie można poczytać bajki. W Kaliszu zajęcia odbywać się będą w godzinach od 7:30 do 15:30, natomiast w placówka filialnych od 10:00 do 12:00.

Bibliotekarze z Leszna oraz Rawicza przygotowali warsztaty z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai oraz zajęcia z myślenia komputacyjnego. Będzie także opowiadanie legend, poznawanie ptaków na podstawie twórczości Juliana Tuwima, zajęcia artystyczne oraz poznawanie gwary wielkopolskiej. W Kościanie i Gostyniu najmłodsi będą mogli uczestniczyć w zabawach  w pobliskich przedszkolach.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile wraz z filiami proponuje naukę programowania, zabawy i gry interaktywne oraz ekologiczne, zajęcia czytelnicze, zabawy i łamańce językowe, warsztaty plastyczne. W filii w Wągrowcu będzie można wziąć udział w terenowej grze Śladami wągrowieckich powstańców wielkopolskich oraz poznać zasady savoir vivre’u. W Trzciance odbędzie się między innymi Książkowe bingo czyli gra, w której dzieci zaprezentują swoją wiedzę na temat literatury dziecięcej. Nie mniej atrakcji dostarczą zajęcia związane z poznawaniem przysłów i zabawą słowem. W Złotowie królować będą tematy zwierzęce, a w Czarnkowie czytanie oraz quizy.

Z kolei Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie przygotowała program pod hasłem „Czytam, bawię się i gram w bibliotece”. W okresie ferii dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach z rękodzieła artystycznego, zabawach integracyjnych, rozwiązywać zagadki słowne, przeżyć przygody z bohaterami literackimi oraz poznać robota Photon i podstawy programowania, a także pobawić się w ilustratorów tworzących rysunki do teatrzyku.

W Poznaniu i w podległych filiach również będzie się dużo działo. W programie ferii Biblioteki Pedagogicznej znajdą się między innymi: gry planszowe, teatrzyki, spotkanie ze Strażą Miejską, zajęcia z biblioterapii. Najmłodsi będą mieli okazję poznać legendy poznańskie, a następnie je zilustrować. Zaplanowano również czytanie poezji, poznawanie symboli narodowych i podstaw kodowania oraz tworzenie makiet miast. Nie zabraknie czytania bajek i rozmów na temat „Kim będę gdy dorosnę”, budowania z klocków lego, tworzenia puzzli oraz rozwiązywania zagadek i krzyżówek.

Oferta Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Filia w Swarzędzu jest tutaj:

Uwaga: Zgłoszenia do 11 stycznia

http://swarzedz.pbp.poznan.pl/files/oferta%20ferie%202019.pdf

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *