Druga ofiara śmiertelna COVID-19 w gminie Swarzędz

Niestety, najnowsze informacje z Sanepidu wskazują, że w gminie Swarzędz jest druga ofiara śmiertelna COVID-19, ponadto mamy do czynienia z kolejnym wzrostem liczby zakażonych od początku pandemii.

Liczba aktywnych przypadków utrzymała się na tym samym poziomie – 46. Jednak już 90 swarzędzan było zarażonych koronwairusem od początku pomiarów. Co więcej, jest druga ofiara śmiertelna COVID-19 w gminie Swarzędz – mężczyzna w wieku 86 lat. Dane aktualne na dzień 13 października 2020 r. pochodzące z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu mówią też o 4 mieszkańcach naszej gminy, którzy są hospitalizowani. 1 osoba znajduje się w izolatorium, 41 w izolacji domowej. 42 swarzędzan to ozdrowieńcy.

Powiat poznański

W powiecie poznańskim liczba aktywnych przypadków wzrosła do 369. Od początku prowadzenia badań zarażonych było 724 mieszkańców powiatu. 22 osoby znajdują się w szpitalu. 4 przebywają w izolatorium, a 343 w izolacji domowej. 343 mieszkańców gmin wokół Poznania w ponownym teście na obecność koronawirusa otrzymało wynik negatywny, a 12 osób zmarło.

Gmina Swarzędz jest nadal tą z największą liczbą aktywnych przypadków (46). Mniej jest w gminie Komorniki (36) i w gminach Czerwonak (34) i Murowana Goślina (34). Najmniej natomiast w gminie Puszczykowo (9) i Stęszew (10).

Poznań

W Poznaniu liczba aktywnych przypadków również uległa zwiększeniu. Jest ich obecnie 650. Natomiast 1 226 mieszkańców stolicy regionu było zarażonych od początku pandemii. 40 poznaniaków znajduje się w szpitalu. 7 osób przebywa w izolatorium, a 603 w izolacjki domowej. 546 mieszkańców Poznania to ozdrowieńcy, a 30 osób zmarło.

Wielkopolska

Dane dla regionu pochodzą z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu i są aktualne na dzień 13 października 2020 r. Wskazują one na 4 446 aktywnych przypadków zakażenia COVID-19 wśród Wielkopolan. Do tej pory zakażonych koronawirusem było 11 646 mieszkańców województwa wielkopolskiego. Hospitalizowanych jest 532 Wielkopolan. 6 821 mieszkańców regionu to tak zwani ozdrowieńcy, natomiast zmarło 379 osób.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Druga ofiara śmiertelna COVID-19 w Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Druga ofiara śmiertelna COVID-19 w gminie Swarzędz

  • 19 października 2020 at 11:26
    Permalink

    Pandemia jest sytuacją stresującą i pogłębiającą depresję u niektórych osób. Sam mam z tym problem i chodzę na terapię do poradni psychologicznej, polecam osobą które też mają taki problem. Szczególnie warto sprawdzić Poradnia Harmonia.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *